Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Zájem o pražský pohár bikerů mohutně roste. Pokračuje se v Beckově

Info

12.04.2017

Pražský MTB pohár pokračuje v neděli třetím kolem v upraveném časovém programu! Beckov, lokalita v přímé blízkosti Prahy, v minulém roce hostila závod Pražského MTB poháru poprvé a reference na tento podnik a především na zajímavou a jezdivou trať byly více než příznivé.

„Trať je vyznačená, všechno máme připravené už několik dní“, hlásí za tým spolupořadatelů ze Sokola Veltěž ředitel závodu Pavel Mišoň. „Trať navazuje na loňský okruh, je technická a zábavná. Prosíme všechny účastníky, aby důsledně respektovali pokyny pořadatelů a rozhodčích“, doplňuje.  

Pořadatelský tým Pražského MTB poháru ale musí řešit nečekanou situaci. Zájem o Pražský MTB pohár je tak velký, že překračuje veškerou pořadatelskou kapacitu a je nutné na tuto skutečnost reagovat.

„Jsme za to samozřejmě rádi, ostatně tohle byl náš vysněný cíl, ale je pravda, že současná návštěvnost a zájem dětí a mládeže o Pražský MTB pohár se ocitly mimo naše možnosti organizační, finanční i personální, pokud chceme zachovat ideu závodů v olympijském cross country pro všechny věkové i výkonnostní kategorie jezdců,“ vysvětluje šéf celého projektu Viktor Zapletal.

„Museli jsme na to tedy reagovat celou řadou opatření, přidali jsme elektronickou časomíru, výrazně posílili bufet, zavedli startovací boxy pomalu jako na světovém poháru... Tím dalším krokem je časová úprava závodního programu tak, aby závody všech kategorií měly vytvořený odpovídající prostor pro svůj závod," vysvětluje Zapletal.

Závod žákovských kategorií, který se doposud jezdil pohromadě se startem v jednotlivých vlnách, rozdělil do dvou samostatných startů. Kategorie Žáků I. odstartuje ve 12:30 hodin, s časovým odstupem pak ve druhé vlně pojedou Žákyně I. Start kategorie Žáci II. je nyní posunutý na 13:15 a ve druhé vlně s odstupem odstartují do svého závodu Žákyně II.       

Třetí kolo Pražského MTB poháru opět slibuje velmi zajímavou podívanou. V prestižní soutěži týmů figurují na prvním a druhém místě, se shodným počtem 149 bodů, dva silné týmy –Dukla Praha a Bikeclinic Junior Team. Třetí v pořadí, domácí ADASTRA Sokol Veltěž je s odstupem pouhých šesti bodů hned na místě třetím, ale je předpoklad, že jezdci budou chtít využít výhody domácí trati a posunout se v pořadí.

Vítězný tým totiž pojede na týdenní tréninkový pobyt do zahraniční cyklistické destinace. Další významný partner bude zajištovat ceny i v Beckově a z výherních poukazů na nákup pneumatik se tentokrát budou radovat jezdci kategorie Masters II.        

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: