Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Světový pohár bikerů v Novém Městě nabídne i short track nebo MacAskilla

Sport

18.04.2017

Už je to zase tady! Nejlepší závod světového poháru bikerů se blíží. V Novém Městě na Moravě zahájí třetí květnový víkend (19.-21.) letošní ročník. A můžete se těšit nejen na další díl nekonečného souboje arcirivalů Nino Schurter vs. Jaroslav Kulhavý.

„Z jeho pohledu to musí být trapný pořád vyhrávat,“ usmál se Kulhavý. „Z mého vlastně taky být stále druhý… Chtělo by to změnu, že jo. Ale Nino je superkvalitní závodník, tu výkonnost drží standardní. Snad bude šance to změnit, i když ta poolympijská sezona bývá vždycky jiná a může se objevit někdo další. Každopádně doufám, že si to užijeme,“ dodal. „A vyzkoušíme short track.“

Ano, nový formát závodu obstará páteční podvečerní ochutnávku báječného bike menu. „Pojede se na okruhu 1,5 km, prodlouženém loňském sprintu se sekcí Rock´n´roll. Pro třicet lidí na půl hodiny. Vyhraje první na pásce. Jsou tam prize money i body UCI. Věříme, že se tu utkají i Jára s Ninem, chceme hned od počátku podchytit ty nejlepší,“ vysvětluje Lukáš Vlach, stavitel tratí.

„Short track se jel už tenhle týden na Sea Otter s oběma olympijskými vítězi Schurterem i Rissvedsovou. My dáváme testovací exhibici. A příští rok už by měl být bodovanou součásti světového poháru. Pak další rok by se mohl změnit celý koncept. Bikeři si zaslouží víc disciplín,“ tvrdí Petr Vaněk, ředitel podniku.

Na druhou stranu bohužel vypadl z programu tradiční maraton Vysočina. „Časově to prostě nejde. Ale dáme pro hobíky sobotní Night Race, po níž bude následovat Bike party k desátému výročí závodu. Také atrakce pro děti zůstanou,“ vysvětluje Vaněk. K tomu potvrzuje atraktivní sobotní exhibici trialového iluzionisty Dannyho MacAskilla.

Kromě Ondřeje Cinka, který přesedlal na silnici, by neměl chybět nikdo ze světové špičky. „Atmosféra tady je o třídu lepší než kdekoliv jinde. Jsem moc rád, že Nové Město udává směr,“ těší se Kulhavý, který se sem chystá na první vrchol sezony.

„Vinou počasí jsem trochu pozadu s přípravou po Cape Epiku,“ zamýšlí se. Proto absolvoval o víkendu náročný dvojboj, sobotní maraton Trans Brdy s nulou na hřebeni, kde ve finiši podlehl Hudečkovi, a větrný a blátivý Český pohár v Řepích o den později. Tam vyhrál.

Tam zvítězila také Karla Štěpánová. „Směřuju všechno k Novému Městu, je to můj nejoblíbenější závod, chci se tam ukázat. Jela jsem tam první světový pohár v životě, přijela jsem dost omlácená. A dosáhla tam na mistrovství světa loni své maximum dvacáté místo, toho si taky cením,“ vyhlíží Vysočinu.

Přitom teď řešila zdravotní potíže. „Odřela jsem se a měla skoro otravu krve, musela jsem jezdit se zafačovanou rukou. Pak mě ještě skolila viróza, ale naštěstí to v neděli v Řepích klaplo na vítězství,“ vypráví. Už si zvykla na nové kolo BMC a má jasno o výběru modelu pro závod. „Pojedu na hardtailu, ale tzv. softtailu s elastomery. Líbilo by se mi patnácté místo, ale co nejraději bych se přiblížila desítce.“

To Kulhavý svůj stroj nemění a zůstává věrný „fullu s mozkem“ Specialized Epicu. „Nemá konkurenci, nemám důvod měnit. Máme jen nové brzdy Magura, rám prodělal jen designové změny. Možná na menší závody vezmu hardtaila. Ale ty změny spíš člověka vysílí.“

Vstupenky na světový pohár už jsou k dostání na novoměstském webu nebo v síti Ticketstream. Víkendová stojí 600 Kč, jednodenní 400 Kč, pátek je zdarma. Kdo si ji koupí předem, může vyhrát zájezd na Tour de France.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: