Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Bikový Nova Cup startuje v Hradci Králové

Info

18.04.2017

Už v neděli 30. dubna bude zahájen seriál horských kol Nova Cup 2017 závodem metaXtren Hradec Králové. Účastníci se mohou těšit na tři trasy. Nejdelší měří 91 kilometrů, střední 62 kilometrů a pro rodiny s dětmi je připravena pohodová Nova jízda na 23 kilometrů. Na své si přijdou i mladší děti, pro ně jsou v areálu u Všesportovního stadionu připraveny dětské závody.

Závod bude odstartován přímo v centru Hradce Králové, na Malém náměstí, odkud se po společném startu v 11:05 závodníci vydají do hradeckých lesů.

Trasy A a B povedou závodníky na Nový Hradec Králové k rybníku Biřička, dále přes rozhlednu Milíř odkud cesta pokračuje atraktivními singltreky a lesními pěšinami. Cyklisté zde absolvují okruh, jímž se vrátí zpět k rybníku Biřička, poté trasa vede směrem k Marokánce. Trasa B se odtud vrací do Hradce Králové. Závodníci na trase A pokračují po písečných cestách k bikery oblíbeným Sutým břehům u břehů řeky Orlice. Poté se vrátí městskými lesy zpět do Hradce Králové do cíle ke Všesportovnímu stadionu.

„Závody jsou určené nejen pro zkušené bikery, ale i pro rodiny s dětmi, jimž tento sport více přiblížíme a zatraktivníme,“ upřesňuje zástupce týmu organizátorů Filip Švestka.

Nova jízda vede méně náročným okruhem o délce 23 kilometrů po zpevněných lesních cestách v hradeckých lesích. V závěru se u Stříbrného rybníka napojí na trasy A a B a pokračuje stejnou cestou do cíle v Hradci Králové. 

„Nova jízda je pro cyklisty všech výkonnostních kategorií, i proto je závod vypsán pro handicapované jezdce. Není to jen o závodění, naším cílem je, aby si lidé užili příjemný den na kole spolu s celou rodinou a přáteli,“ doplňuje Filip Švestka.

Ze známých osobností, které svojí účastí hradecký závod vyšperkují, je například šestinásobný paralympijský vítěz a nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek.

„Těším se na skvělou atmosféru závodu i na sportovní výzvu, kterou pro mě start na Nova Cupu představuje, protože na horském kole nezávodím moc často. Věřím, že si to užiji stejně jako stovky nadšených účastníků,“ komentuje před startem Jiří Ježek.

Po jeho boku se představí domácí bývalý profesionální silničář a účastník Tour de France Jan Hruška. Nebude chybět ani reprezentantka ČR Adéla Šafářová, jež se s několika tituly české šampionky řadí ke špičce horských kol.

Nově jsou součástí seriálu Nova cup závody koloběžek, které budou připraveny vždy na trase B a v  Nova jízdě.  Závod v Hradci Králové je navíc součástí Českého poháru koloběhu.

V areálu u Všesportovního stadionu bude pro účastníky připraven i bohatý doprovodný program. Kromě atrakcí pro děti, jako je skákací hrad nebo projížďka v elektro autech, bude pro dospělé jistě zajímavá profesionální kaskadérská show na motocyklu nebo vystoupení RideWheel. Představí se i taneční škola Michala Němečka – BonStep. A chybět nebude ani tradiční oslava čarodějnic a s ní spojené opékání buřtů za doprovodu DJ Michele Cavalletto.

Do 23. dubna se závodníci mohou přihlásit za zvýhodněné startovné, ke kterému získají pamětní tričko. 

NOVA CUP 2017- kalendář závodů:

HRADEC KRÁLOVÉ - 30. 4. 2017

STOLOVÉ HORY - 14. 5. 2017

SÁZAVA - 17. 6. 2017

TÁBOR - 8. 7. 2017

KRKONOŠE - 26. 8. 2017

MIKULOV - 16. 9. 2017

HRADEC KRÁLOVÉ - 28. 9. 2017

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: