Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kulhavý uhájil na Kypru žlutý dres, Czeczinkarová skončila v nemocnici

Sport

26.02.2017

Bikový šampion Jaroslav Kulhavý uhájil prvenství ve čtyřetapovém jedenadvacáté ročníku kyperského Sunshine Cupu před Jordanem Sarrouem z BH/SRSuntour v závěrečném dějství v národním parku Mantra tou Kampiou. Třetí celkově skončil Jan Škarnitzl (Sram Trek Mitas). Zato Jana Czeczinkarová dojela do nemocnice a to ještě sanitkou. Věřme, že bude v pořádku.

 

Kulhavý si tady loni zlomil levé zápěstí, vrátil se tak nejlepším možným způsobem. Vyhrál tu už potřetí! 

Mezi ženami vyhrála belgická bikerka Githa Michiels z týmu Versluys. Z našich dojela celkově desátá Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna/Accolade), sedmnáctá nejmladší účastnice Adéla Šafářová (Nutrend/Specialized). Bohužel Jana Czeczinkarová měla při rozjíždění kolizi s protijedoucím vozidlem a skončila v ústřední nemocnici v Nikósii.

Dán Carstensen dopadl ve druhé etapě ještě hůř než Kulhavý.

Kulhavý jen už dnes ve žlutém, který ztratil v pátek. Na dvacátém kilometru druhé etapy měl defekt zadního kola a zaostal dvě minuty. Dokázal však dojet do cíle na sedmé pozici s minutovým odstupem. Jan Škarnitzl byl před ním čtvrtý, jeho sestra Jitka byla devátá, defekt přinesl ztrátu 22:08 minuty Janě Czeczinkarové. Mezi ženami vládly veteránky Sabine Spitz a Gunn Rita Dahle Felsja.

V sobotu se pořadí měnilo v královské etapě 62 km s převýšením 1 993 metrů, které rozjelo 17km stoupání. Na nejvyšším bodě vedla osmičlenná skupina a ve sprintu tam Kulhavý opět předstihl Sarroua. Pět kilometrů před cílem ho odpáral definitivně. Do nedělního cross country jde s vedením 49 vteřin. Škarnitl byl šestý, Vastl čtrnáctý, tentokrát potkal defekt Matěje Průdka.

V nevídaném sprintu kvareta žen se radovala Barbara Benko, chuť si pravila šestá Jana Czeczinkarová, která se ve stoupání udržela i s legendami Dahle a Spitz. 

A ještě pro úplnost: Zlatý a stříbrný olympijský medailista Kulhavý (Specialized Racing) v úvodní čtvrteční časovce v Lefkaře, která byla ve stylu enduro na 14,6 kilometru, zvítězil o 7,6 vteřiny před Švýcarem Thomasem Litscherem (Felt Brunex) a českým reprezentantem Janem Škarnitzlem (Sram Mitas Trek), ten na třetím místě ztratil 24,5 vteřiny. Matěj Průdek (Superior MTB Team) obsadil dvanáctou a Jan Vastl (N1 Team) dvacátou příčku.

 Anne Terpstra a její první den.

V úvodní etapě vynikli i české reprezentantky, jež se prosadily taktéž do top 10. Sedmé místo obsadila Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) a deváté Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade). Velmi dobře si vedla také teprve osmnáctiletá Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing), která svůj první start v elitní kategorii žen po přechodu z juniorské kategorie proměnila v 15. místo. Mezi ženami byla nejlepší nizozemská bikerka Anne Terpstra (Ghost).

Češi absolvují oba díly seriálu čtyřetapovou Afxentii i příští neděli XCO Amathous v antických kulisách, ta patří do C1. Kulhavý pak odtud zamíří na Cape Epic, kde bude ve dvojici s Christopherem Sauserem usilovat o další triumf.


Stupně vítězů, tak by se nám líbily i jinde.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: