Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kulhavý trénuje ve větru a v kopcích na Fuerteventuře

Sport

20.01.2017

Dvojnásobný medailista olympijských her Jaroslav Kulhavý se připravuje společně s reprezentačním výběrem horských kol do 23 let na kanárském ostrově Fuerteventura. 

„Společnost jim dělají nejenom náročná, táhlá stoupání, ale také ostrý vítr, který náročné, mnohahodinové tréninky ještě více ztěžuje,“ napsal nám reprezentační kouč Viktor Zapletal. Po boku olympijského vítěze trénují naši úspěšní mladí bikeři, Jana Czeczinkarová, Adéla Šafářová a Jan Vastl.

„Tréninky se pohybují od čtyř do pěti a půl hodin a jsou skutečně velice náročné, vzhledem k profilu a větru. Část tréninků jedeme společně a pro část se rozdělujeme, holky mají samozřejmě trochu odlišný režim. Celý tým je v pořádku i díky masérovi Petrovi Vláškovi, který je tady neustále v permanenci,“ dodává Zapletal.

Zatím příprava na sezonu probíhá podle předpokladů, bez komplikací. Po podzimním odpočinku a tréninkových kempech reprezentace MTB a soustředění Dukly je na tom výrazně dobře Jana Czeczinkarová.


„Vůbec není od věci uvažovat o jejím případném startu na mistrovství světa v cyklokrosu a Jana už v tomto směru má také upravený aktuální trénink,“ nabízí Zapletal cyklokrosovému kouči Petru Dlaskovi, který oznámí nominaci až po posledním světovém poháru v neděli v Hoogerheide. V plné přípravě na cyklokrosový šampionát jsou pak další dvě opory reprezentace MTB, Kateřina Nash a Jan Nesvadba.

Nezahálí ani další členové bikové reprezentace. Olympionik Jan Škarnitzl odcestoval do Andalusie, kde se připravuje na svůj tradiční start etapového závodu dvojic, který absolvuje společně se Španělem Manteconem. Škarnitzl jezdil po novém roce společně s Kulhavým a Matějem Průdkem v okolí Čeladné, kde využili i skialpy.

Bronzový medailista mistrovství Evropy i světa v maratonu Kristian Hynek odcestoval i s celou svou rodinou na dlouhodobou přípravu do Jižní Afriky, kde soustředí se zde na nejpopulárnější bikový etapový závod Cape Epic.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: