Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Hermida se vrací na Cape Epic. S Rodriguezem! Jedou i Schurter nebo Rissvedsová

Sport

13.01.2017

Bikový etapák Cape Epic v Jižní Africe bude mít letos ve čtrnáctém vydání snad nejnabitější obsazení v historii. Další zářivou dvojici tvoří španělský pár José Antonio Hermida a Joaquim Rodríguez. Přátelé, kteří toho v nedávných letech spolu hodně najezdili, ačkoliv jeden je profesní specializací biker a druhý silničář.

Do závodu (8 etap, 691 km, 15 400 m převýšení) nastoupí 19. března v dresech Bahrain/Merida a pojedou na superlehkém karbonovém modelu fulla Ninety-Six Team.

„Jsem tu zpátky po dvou letech a moc se těším. Po odchodu ze světových pohárů se chci o to víc koncentrovat na maratony a etapové závody. Bude to pro mě úžasná událost jet s Puritem jako parťákem. Já budu mít za úkol pohlídat Cadela (Evanse) a on George (Hincapieho),“ usmál se Hermida s připomínkou zvučných soupeřů v barvách BMC se slavnou minulostí na Tour de France. Naposledy tu jel s Rudim Van Houtsem z Nizozemska (na snímcích).

On už Cape Epic jel a patří do čestného klubu Amabubesi (Pýcha lvů) těch, kteří ho dokončili třikrát. Teď našel možná ideálního parťáka k tomu, aby rozšířil počet svých triumfů.

Joaquim Rodríguez patří k elitním světovým silničářům, loni byl sedmý na Tour a pro nadcházející sezonu má angažmá jako „jezdící mentor“ v novém týmu Bahrain/Merida spolu s Ondřejem Cinkem. „Jsem ohromně motivovaný na účast v jednom z největších bikových podniků planety,“ dodal Rodríguez. „Chceme se dostat co nejvýš, ale taky si užít to dobrodružství.“

Rozšířili tím tak atraktivní řadu soupeřů pro dvojici Jaroslav Kulhavý, Christoph Sauser na Specialized (Team Investec Songo). Sauser, jak známo, bere účast také velmi vážně, vždyť kvůli ní přerušil sportovní důchod a chce tu dobý rekordní šestý triumf. „Jaroslav mě několikrát oslovil a tak jsem se rozhodl a od října tvrdě trénuju,“ řekl muž, který část roku žije zde ve Stelenboschi. K jeho chuti přispělo i zajištění dvou kvalitních podpůrných týmů.

V akci budou znovu i loňští černí koně, Damiano Ferraro a Samuele Porro z Itálie (Trek Selle San Marco). Za zády mají silnou dvojici Rabensteiner/Medveděv.V mixech se objeví třeba i olympijská vítězka švédská krasavice Jenny Risveds s bikovou legendou a svým koučem Thomasem Frischknechtem.  Samozřejmě aktuální světová jednička, olympijský vítěz amistr světa Nino Schurter s Mattiasem Stirnemannem (Scott/Sram). Českou enklávu v závodním poli rozšiřuje také Zdeněk Löffelman, majitel tuzemského zastoupení Kony.

A jen pro zajímavost, vítězné dvojice mužů i žen berou jako prémii 200 000 randů, v přepočtu asi 380 000 korun, celkem se na prize money rozdá 1 643 200 randů, asi 3 122 000 Kč.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: