Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Slavíčkův kolínský tým mění barvy i kola, zvyšuje ambice

Sport

06.01.2017

Už zítra se na cyklokrosovém šampionátu představí dva z nejméně uchazečů na medaili, Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba, na nových kolech. Oba osedlají cyklokrosový speciál Scott CX 10 s kotoučovkami. Získají první úspěch pro tradiční tým?

Autor:BikeFoto:Archiv

Čtvrtým rokem vstupují kolínští cyklisté do závodů jako tým UCI. Stáj se vrací ke kolům Scott a to znamená změnu názvu na Expres CZ/Scott team Kolín. Tradiční oranžovou na dresech vystřídá vosí kombinace žluté a černé. Budou také bodat vysoko do výsledkových listin?

„Věřím, že se kvartet našich jezdců nominuje na mistrovství světa. A v nové krosové sezoně budeme chtít obhájit loňské pozice a dobře se připravit na domácí Evropu v Táboře,“ plánuje šéf týmu Jan Slavíček.

Pětici mužů Tomáš Paprstka, Jan Nesvadba, Jakub Schierl, Šimon Vaníček a Michael Zaťák doplňuje nadějná Lucie Krupová. „Máme v týmu i dalších deset mladých cyklistů a velmi dobře funguje přípravka, kde je kolem pětadvaceti nadějných dětí,“ dodává. Naopak končí Elena Vaníčková a Vendula Kuntová, velkou scénu opouští také Filip Eberl, který se věnuje mládeži a Xteře.

Pro bikovou část roku je pro tým prioritní domácí pohár a mistrovství ČR, chtěl by usilovat pokaždé o stupně vítězů. Velkou motivací představuje také světový pohár v Novém Městě na Moravě a touha prosadit se do reprezentačního týmu. Junioři Kryštof Solař, Šimon Vaníček a Lucie Krupová budou jezdit i na silnici na mezinárodní úrovni.

„Kontrakt s hlavními partnery máme podepsaný na čtyři roky, tedy až do olympijského roku 2020. I proto je naším dlouhodobým cílem prosadit se na hry do Tokia,“ řekl Slavíček, který si velmi pochvaluje návrat do sedel kol Scott.

„Já osobně jsem na něm v roce1991 vyhrál první ročník českého poháru bikerů, v roce 2008 to dokázal Filip Eberl a o dva roky později v Táboře se Tomáš Paprstka stal mistrem světa v cyklokrosu. Je to značka vítězů, loni vyhrála olympiádu i mistrovství světa, máme tedy špičkový materiál. A díky Expres CZ zůstáváme českým týmem,“ pochvaluje si.

Další výbavu tvoří zapletená kola a galusky Tufo, oblečení Silvini, tretry, brýle a přilby Catlike, řetězy KMC a sedla SMP Selle, čerstvě ještě výživa Amix.

Kolín stále cyklistiku podporuje a v posledních letech se může považovat za nejúspěšnější město v terénu. Paprstka vyhrál dvakrát cyklokrosový pohár, dvakrát ovládli týmovou soutěž, třikrát byli nejlepším týmem na horských kolech, mají i cyklistické centrum mládeže a tím pádem zajištěnou budoucnost.

 

Velký rozhovor s Janem Slavíčkem přináší časopis BIKE 4/2016, který můžete sehnat na mailu kliment@imotormedia.cz

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: