Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kulhavý zůstává ve Specialized, rodí se N1 team, Průdkovi jdou do Superioru

Sport

08.12.2016

Pětice českých reprezentantů představila své plány (a smlouvy) na novou sezonu. Jaroslav Kulhavý podle očekávání zůstává ve Specialized, v novém N1 teamu na kolech Kona pojede Karla Štěpánová a čerstvě Jan Vastl. Sourozenci Barbora a Matěj Průdkovi jdou k Superioru.

Kulhavý pojede Cape Epic opět se Sauserem

„Sezona dobrá, i když aspoň na jednom závodě to mohlo být o jedno místo lepší (druhý na OH i dvakrát na MS),“ vrátil se ještě Jaroslav Kulhavý k uplynulému roku.

Změny v jeho případě nenastanou, prodloužil smlouvu ve Specialized jen na dva roky, neboť trh prochází menší krizí. „Věřím, že do Tokia se to zase zlepší,“ dodal. „Byla priorita zůstat ve stejném týmu.“

Definitivně se rozhodl také pro start na etapovém Cape Epicu v Jižní Africe, kde se příští rok představí řada velkých jmen od Sausera přes bývalé silničáře Evanse s Hincapiem, Nefovou a další. „Vyhecoval jsem Sausera, který bude chtít ve čtyřiceti získat šesté vítězství. Loni ho do pěti dorovnal Karl Platt. Jako sportovní ředitel s námi Susi jezdil na tréninky a v některých kopcích má lepší časy, než když závodil,“ řekl Kulhavý.

Závodní program začne na Kypru, po Cape Epic dá možná Sea Otter Classic v Americe. První vrchol má koncem května na světovém poháru v Novém Městě. Dále se objeví i na českých pohárech a pětkrát slíbil Kolo pro život. A mistrovství světa pojede samozřejmě XC v Austrálii i maraton.

N1 team vyrazí do světa s Vastlem a Štěpánovou

Pro českou mistryni Karlu Štěpánovou se do příštího roku mnoho nezmění, neboť všechny novinky stihla už na podzim. Zůstává na Koně, ale nový tým se zove N1. Přestala spolupracovat s bývalým partnerem Liborem Opltem a trénuje pod vedením Emila Bolka, biochemika z CASRI, který pomáhal mnoha českým sportovcům v čele s olympijskou vítězkou Kateřinou Neumannovou.

„Letos se mi podařilo posunout maxima a věřím, že to půjde ještě výš. Příští rok chci jezdit ve světě okolo patnáctky,“ věří si. Zároveň ji láká start na domácím mistrovství Evropy v cyklokrosu v Táboře, kde by si troufla na top 5. „Mám to tam ráda, dokážu se připravit,“ plánuje.

To Jan Vastl po dvou letech skončil angažmá v italském týmu Bianchi. „S uplynulým rokem tak úplně spokojen nejsem. Nevěděl jsem přesně, jak trénovat. Zpočátku na C1 závodech to vypadalo dobře, pak se to horšilo. Přitom jsem chtěl být do pětky ve třiadvacítkách,“ hodnotil. Zvládl to ale ve světových pohárech jen dvakrát maximálně do desítky.

O to víc se těší na výzvu ve zrodivší se tuzemské formaci. Tréninkové plány staví od mladých německých expertů, přesedlává na fulla Konu a těší i na spolupráci s manažerem Löffelmannem.

S oběma borci se těšte na našem webu na rozsáhlejší rozhovory.

Průdkovi jdou k Superioru namísto Huříkové 

Také sourozenci Průdkovi mění tým i značku kola. Poté, co loni v průběhu roku opustili Nutrend/Specialized a reprezentačního kouče Viktora Zapletala, nezůstali ani v České spořitelně. Příští rok se stanou hlavními tvářemi značky Superior, kterou zase opustila Tereza Huříková/Němcová, mířící do Symbio teamu.

„Nejvíc si cením zlata na mistrovství ČR, to bylo první vítězství v sezoně a pak na závěr čtvrtého místa na světovém poháru v Andoře,“ říká Barbora Průdková, kterou nyní vede v Dukle kouč Hačecký. „Kdyby to pokračovalo tak, jak to skončilo, bude to dobrý. Věřím, že si s týmem polepším, vycházejí nám vstříc. Budeme tu sami na XC, nebudeme se muset dělit.“

Měla také nabídku do Itálie na silnici. „Ale mám vyjetou dobrou cestu v bikách a chci se po ní dostat se až na vrchol, byla by škoda ji opustit a začínat znovu od začátku. Ale umožní mi kombinaci se silnicí na mistráku republiky, ráda bych zvládla Evropu a svět.“

Její brácha Matěj Průdek je dosud nejméně zkušený i nejmladší z této zmiňované pětice. Loni prvním rokem v kategorii do 23 let slavil stříbro na mistrovství světa jako člen štafety a nejlíp zajel 23. Na světovém poháru v Lenzerheide. „Doufám, že to půjde nahoru. Na Superioru jsem jezdil jako malý kluk a vždycky jsem na něm jezdit chtěl, teď se vracím jako „domů“. Vedle XC pojedu i nějaké prestižní domácí maratony,“ chystá se svěřenec boichemika Bolka.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: