Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Bikeři zdolávali Malý vodní příkop na Velké pardubické

Sport

28.10.2016

Jen šest dní po nejslavnějším dostihu kontinentu se vydali na kurs závodiště Velké pardubické bikeři. Druhý ročník MTB závodu na čtyřech okruzích (jeden měřil 6 900 metrů stejně jako steeple chase pro koně) vyhrál Pavel Gonda z Duratec týmu.

Ten zvládl trať 27,6 km dlouhou ve výtečném čase 46:34, což činí průměr necelých dvanáct minut na jeden okruh. „Jelo se mi dobře, ale bylo to těžký na těch rovinách,“ radoval se 35letý biker, před šesti lety vítěz etapového závodu Green Mountain Stage v USA, později i český šampion masters v cyklokrosu, nebo druhý na Králi Šumavy.

S odstupem dvou minut přijel druhý Lukáš Kindl z Dexter cycling týmu. „Já jsem zvyklý na složitější technické pasáže. Ale tady na rovině to bylo zajímavé, klidně bych dal i šest kol,“ říkal. A třetí obhájce vítězství Ondřej Semerád zajel o víc než deset minut lepší čas než loni v bahně a na krosce. „Trať byla tvrdší a konkurence lepší, jelo se rychleji,“ říkal.

Teploměr se vyšplhal až k patnácti stupňům, v době závodu se však zamračilo a foukalo. Vlhký podklad s hustou trávou byl měkký, ale blátivé pasáže zůstaly jen v lesíku. Více zabrat daly technické sekce přes divácké valy, mezi překážkami uvnitř závodiště, na schodišti i přes Malý vodní příkop. Tam bylo třeba dvou kroků po kolena ve vodě s kolem přes rameno. „Na jednom úseku jsem slézal, byl tam krátký nájezd,“ říkal vítěz.

Bikersky nejzajímavější jméno Marek Rauchfuss mělo dle ročníku narození přídomek starší. „Mladej už si užívá dovolenou v Thajsku,“ usmíval se otec nedávného reprezentanta. „Za podzimní výsledky, kdy porazil skoro celou špičku, si ji zaslouží. Ale za rok ho vezmu s sebou,“ slíbil.

Kratší verzi na dva okruhy (13,8 km) ovládl těsně Martin Novák z Rudoltic, který se stal zároveň prvním mistrem v trikoloběhu. Dokázal absolvovat kompletní program Velké pardubické cross country 2016, ráno jeden okruh na koloběžce, kde skončil druhý, pak běžecký přespolák desítku a nakonec i kolo.

„Měla jsem toho docela dost,“ přiznala Zuzana Mrštíková z týmu More than bikers, nejlepší v této nezvyklé kombinaci mezi ženami. Ta loni vyhrála bikový závod a nyní našla další výzvu!

V tombole se mezi závodníky dělily dary v celkové ceně 35 000 Kč včetně pronájmu obytného vozu od autocentra Barth, přes sportovní vybavení značky Salming, dárkového balení exkluzívní Caffé Nannini od bývalého pilota F1, hodinky od firmy HSH, kulichy Briko a Colmar, kartony Birellu, knihy a mapy od Česko švýcarské komory nebo klasické české filmy od Bohemia DVD či předplatné našeho magazínu Bike.

Barth Velká pardubická cross country 2016 nabídla v areálu Agrofert parku celodenní sportovní program. Už 47. ročník klasického přespolního běhu ozdobila čtyřnásobná česká olympionička Eva Vrabcová Nývltová, jistě první v cíli. „Na kole, proboha, ne, to už po mě nechtějte,“ odmítla další nabídku změny disciplíny původem běžkyně na lyžích. Mezi muži pak vyhrál podruhé v kariéře Kamil Krunka.

A dcerku přivedli na dětský závod i bývalý ligový fotbalista, později asistent trenéra reprezentace Luděk Klusáček s manželkou Janou, za svobodna Myškovou, dvojnásobnou plaveckou olympioničkou. Kompletní výsledky

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: