Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Členky nové české cyklokrosové profistáje zatím nejsou v reprezentaci

Info

13.09.2016

Kooperativa představuje první český ženský profesionální cyklokrosový tým. Tříčlenná formace Pavla Havlíková, Nikola Nosková a Elizabeth Ungermannová se chystá na kompletní světový pohár. To zní dobře.

„Bylo mi líto, že naše nejlepší holky odcházejí do zahraničí. Jsou úspěšné a tak jsem rád, že teď mohou reprezentovat český tým a české značky,“ říká kouč a manažer Miloslav Hollósi. Tým navazuje na jeho práci na sportovním gymnáziu v Jablonci nad Nisou, pro jehož studenty znamená zajímavou motivaci k vrcholovému sportu.

„Nabídka přišla náhle. Ale řekla jsem si, proč propagovat zahraniční firmy, když máme i doma kvalitní značky. Chci tak něco vrátit české cyklistice a tohle je nejlepší cesta. Venku se vždycky zajímali jen o můj výsledek a nic víc. Tady budu mít snad ještě větší radost, když dobře zajedou i ostatní holky,“ těší se nejzkušenější členka Pavla Havlíková, už 33letá a loni pátá ve světovém žebříčku a dvanáctá na světovém šampionátu, také asistentka trenéra Hollósiho v Jablonci.

Poprvé v kariéře dostane na svoji maličkou 150cm postavu karbonový cyklokrosový speciál. Jeden ze tří červených modelů od Favoritu vyjde na víc než tři sta tisíc korun. Ostatní dvě dámy mají k dispozici kola dvě, společně pak pětadvacet párů kol. K tomu další český materiál od Lawi, O Style nebo Doldy. „Favorit patřil roky na stupně vítězů a my ho tam takhle chceme vrátit,“ dodal Richard Galovič, majitel tradiční značky kol.

Nikola Nosková se chystá ještě na silniční mistrovství Evropy a světa, pak vyrazí do cyklokrosové sezony. „Na silnici se celý rok jezdit nedá a takhle se to skvěle doplňuje. Ráda bych obhájila loňské výsledky,“ plánuje stříbrná z cyklokrosového světa do 23 let.

Skladbu na „zkušená, mladá a naděje“ doplňuje třetí, juniorka Elizabeth Ungermannová. „Vážím si toho být součástí tohoto projektu a moc se těším na sbírání zkušeností v mezinárodních závodech.“

Nebyla by to česká cyklistika, kdyby něco nedrhlo. Ani jedna z členek týmu nebyla pozvána na nedávné reprezentační soustředění. „Mrzí mě to, ale samozřejmě s nimi počítáme, pokud prokáží výkonnost, o čem nepochybuju,“ mračí se cyklokrosový šéf Petr Balogh.

Domácí seriál startuje už 28. září v Táboře, světový pohár 23. října v nizozemském Valkenburgu, v plánu je i belgická Superprestige nebo BPbank Trophee či švýcarská EKZ Cross Tour a vrchol zimy přijde na mistrovství světa v lucemburském Bieles poslední lednový víkend roku 2017.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: