Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Author Marathon Tour pokračuje s burčákem a v kulisách památek UNESCO


28.08.2016

Závody horských kol nemají v Lednicko-Valtickém areálu právě nejdelší tradici, letos se pojede teprve 6. ročník Valtického Cyklobraní. Ale o to více může bikerům nabídnout. 

Když odmyslíme specifické Pražské schody, kde jinde si u nás zajezdíte v těsné blízkosti památek UNESCO? Organizátoři letos připravili dvě trasy, delší Burčákovou stezku (52 km) a kratší Pohodovou stezku (25 km).

Oproti loňskému ročníku doznala trať značných změn, vzhledem k likvidaci nevybuchlé munice, musel být vypuštěn například úsek v Bořím lese a z důvodu konání dalších akcí v okolí i lepších možností přístupu fanoušku na trať se budou závodníci pohybovat v těsnější blízkosti zázemí závodu. Vzniknul tak jeden pětadvacetikilometrový okruh nabitý památkami a zajímavostmi, který si účastníci delšího závodu dají hned dvakrát.

Startuje se na náměstí ve Valticích a po cestě si mohou ti, kdo to v závodním tempu stihnou, prohlédnout třeba zámeček Tří Grácií, Apollónův chrám, kapli Sv. Huberta nebo vítězný oblouk. Ať už zvolíte delší nebo kratší trasu, obě vás přivedou do cíle u zámečku Belveder. Zachována byla i novinka loňského roku, závěrečný stometrový spurt do kopce s 8% stoupáním.

Startuje se v sobotu 10. 9.  v 11 hodin a tentokrát si přijdou na své opravdu všichni. Sportovci, výletníci, milovníci památek, vína i burčáku!

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: