Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Škarnitzl vyhrál v Úvalech a chystá se na cyklokros

Sport

02.09.2016

Jan Škarnitzl ze Sram Mitas Trek teamu vyhrál týden po velkém olympijském závodě v Riu malou Velkou cenu Úval XC. Jeho sestra Jitka vládla ženám, takže si tady tak trošku spravili poolympijskou náladu.

Jak se ti tu v tropech a na Vinici líbilo?

Jelo se pěkně. Matouš (Ullman) se ve třetím kole rozjel a bylo jasný, že to bude rychlý. Byli jsme tam tři ještě s Tomášem Paprstkou a zajeli jsme si pěkný závod (všichni tři časem po d hodinu překonali dosvaadní traťový rekord, pozn. red.)

Zdejší trať je hodně příjemné ikscéčko, že?

Já jsem tady začínal. Jel jsem tady před dvaceti lety svůj úplně první závod. Pak ještě asi před šesti lety. Když se mi pořadatelé ozvali, jestli mám čas, rád jsem kývnul. Z Brandýsa to nemám daleko.

Podobných závodů se v kalendáři moc nenajde, buď ostrý český pohár XC, anebo už zase maratony…

Je jich málo, přitom jsou fajn. Hodinový závod, rychlý, pěkná trať. Člověk se sveze, pro nás dobrý trénink, aniž bych se musel bát, že mě to popraví v sezoně mezi závody. Dá se to příjemně sfouknout. Myslím, že je to dobré pro obě strany, pořadatele, i nás.

K dvojboji s následným během po stejné trati by tě asi lákali marně…

Ne, ne, ne, neměl jsem ani boty. I když mi říkali, že tam mají půjčovnu, odkládám běhání raději až na zimu.

Jsi po návratu z Ria už srovnaný?

Mám to pořád trochu posunutý, ale nic vážného. Jel jsem už nějaké tréninky doma středa a čtvrtek. Nejhůř jsem se cítil v pátek, ale při závodě už to bylo zase dobré.

Přebolelo i olympijské zklamání?

Nešlo mi to tam. V přípravě jsem udělal maximum. Ale trápil jsem se tam od začátku, s tím se nedá nic moc dělat. Dostal jsem se do jiného prostředí, do jiného počasí. Byl jsem zvyklý na sucho a teplo, ale tam začalo pršet, vládlo tam strašný dusno, které já nemám rád. Nechci se vymlouvat. Dvaadvacáté místo snad není úplně špatný, ale určitě jsem myslel na lepší.

Jaké jsou plány na zbytek sezony?

Ještě letím do Andorry na poslední světový pohár příští víkend. Pak je v podstatě hotovo. Ale chci závodit dál, máme pár exhibičních závodů a akcí pro partnery. Menší závody na pohodu. Ale rád bych prodloužil sezonu krosy?

Cože vydáš se do cyklokrosové vřavy, po celou zimu?

Chci se domluvit s týmem, jak postavíme krosovku. Rád bych toho odjel víc, vybral bych si hezké tratě. Nechci závodit po zahraničí, spíš jen doma v rámci českého poháru.

S vrcholem na mistrovství republiky a možná i světa?

Tak daleko ještě nemyslím. V Hlinsku mají pěknou trať, ale leden je ještě daleko. V prosinci mi vždycky začíná příprava na další bikovou sezonu, takže záleží, jestli budu na horách, na Mallorce, nebo doma. Když to vyjde, pojedu v Hlinsku rád.

Kompletní výsledky najdete na www.sportovniservis.cz

Velký předolympijský rozhovor s Janem Škarnitzlem vyšel v časopise Bike číslo 2/2016. Objednat si ho ještě můžete na mailu Kliment@imotormedia.cz

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: