Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Vzhůru do Ria! Na Smíchovskou náplavku.I s cyklisty. Přišli Benčík, Maroši i Ježek


13.08.2016

Dát si stovečku na silničce podél Vltavy na Štěchovice a pak se u železničního mostu složit do lehátka, dát si pivko a na velkoplošné obrazovce sledovat cyklistické přenosy z Ria, ozdobené ještě večerním koncertem? I tak může vypadat olympiáda! Včera ve čtvrtek od 18 hodin jste si tu mohli popovídat i s Jirkou Ježkem, už legendárním cyklistou, který se chystá na své poslední paralympijské hry do Ria.

Atmosféru brazilské pláže a sportovního reje můžete užít i v centru Prahy na Smíchovské náplavce. Radnice Prahy 5 tu nachystala zábavní park s bohatým programem. Otevřelo se minulé pondělí, kdy na slavnostním zahájení v 19 hodin byl nejen brazilský velvyslanec a slavná bubenická kapela Tam tam batucada s rytmy samby, ale i třeba Petr Benčík, účastník silničního závodu cyklistů v Pekingu 2008 a expert České televize.

Dále se tu objevili i lyžař Kryštof Krýzl, biker Michal Maroši a mnohá další známá jména.

„Chceme oživit smíchovskou náplavku a touto akcí nabízíme nejen pro občany Prahy 5 skvělou možnost, jak sledovat úspěšné výkony našich sportovců. Věřím, že organizátoři přivezou také zajímavé sportovní osobnosti, se kterými se fanoušci budou moci setkat a zároveň sledovat přímý přenos z Ria,“ řekl Radek Klíma, starosta Prahy 5.

„Akce bude zároveň ideální propagací sportu, zejména směrem k dětem a mládeži. Dostanou totiž skvělou příležitost seznámit se se sporty, jejichž nabídku najdou v Praze 5,“dodává místostarosta Lukáš Herold.

Dvanáctidenní akce nabízí jednoduchou kombinaci: fandit, sportovat, bavit se. Na velkoplošné obrazovce poběží přenosy z Ria, které přijdou spolukomentovat sportovní osobnosti. Sportovní kluby z Prahy nabídnou ukázky svých aktivit, představí se staronové olympijské sporty ragby a golf, k tomu se přidají soutěže, koncerty a skvělý program.

Pod vedením trenérů si můžete vyzkoušet nejrůznější sporty, zapsat své děti do klubů. K dispozici budou nejrůznější trenažery, lezecká stěna, lodě, kola, skatepark, golfové odpaliště, laserová střelnice, ale i streetbalové a fotbalové hřiště. Chystají se turnaje, ale i například moderní čtyřboj.

Dále tu bude po celou dobu v provozu chill out zóna 4Students, hromadná odpočinková zóna s občerstvením. A pro děti třeba skákací hrady v produkci Lubora Tesaře, bývalého vynikajícího cyklisty, mj. čtvrtého v bodovačce na olympiádě v Barceloně 1992.

A kdo se objeví na pódiu naživo? Line up je velmi přitažlivý. Tradiční jména jako Yo yo band, Krausberry, Ivana Hlase, Abraxas, Portless, Hudbu Praha nebo závěrečnou páteční Lauru a její tygry doplnila i novější Lola běží, ale i klasický kytarový virtuos Lubomír Brabec.

Vše zdarma! Jen občerstvení si tu musíte pořídit za svoje. Brány velkorysého parku o rozloze 3000 m2 se otvírají vždy v 15 hodin a živo bude až nejméně do 22.

Aktuální informace o programu a hostech najdete na facebooku https://www.facebook.com/events/1779440152269557/ nebo na webu Prahy 5.

„Praha je v letošním roce Evropské město sportu a olympijský park tu není žádný. I to nás inspirovalo a s podporou magistrátu a především Prahy 5 jsme připravili velký pohodový program," dodává za pořadatele Martin Dvořák.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: