Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kreuzigera v San Sebastianu chytala křeč, Contador se vrací


30.07.2016

Nepočítáme li rok 2010, kdy nedokončil, pak je letošní 22. místo Romana Kreuzigera na oblíbené klasice v San Sebastianu nejhorším z jeho šesti zdejších vystoupení. „Je to zklamání,“ přiznal. Co se stalo?

Přestože sportovní ředitel Patxi Vila z jeho týmu Tinkoff výkon ocenil. „Oba dojeli vpředu k poslednímu kopci, to byl hlavní cíl. Alberto předvedl ještě víc, než jsme čekali,“ dodal.

Po pokaženém závěru Tour si tu pravil chuť triumfem nizozemský jezdec Bauke Mollema v barvách Treku. Kreuziger ztratil 50 vteřin, Contador na 39. pozici už 1:54. Před odletem na olympiádu do Ria ho předstihli i další Češi Štybar (28.) s Vakočem (35.) z Etixxu, přesto se španělský Pistolero radoval: „Jsem šťastný a spokojený. Po zranění se teprve rozjíždím a vím, že výsledek tady i v Burgosu budu muset obětovat přípravě pro Vueltu, kde chci už jet co nejlépe.“

Zato Kreuziger se chystal naplno. V roce 2009 tady vyhrál a před třemi lety dojel třetí. „Chci bojovat o nejvyšší příčky, nebojím se nabitého pelotonu,“ hlásil v pátek poté, co si projel pasáže trati.

Doufal, že se probere z únavy po Tour, leč tak úplně se to nepovedlo. Minulé úterý se po návratu z Paříže jen projel se ženou dvě hodinky okolo Plzně. Ve středu odjel do Rakouska na kritérium, které bylo zkráceno ze sedmdesáti na padesát okruhů, na 42 kilometrů. „To bylo příjemné dát si do těla takhle a nenutit se k tomu v tréninku,“ pochvaloval si. Ve čtvrtek jsem se ještě projel doma.

Ale v sobotu to zkrátka nevyšlo. „Byl to dobře rozjetý závod, který se vyvíjel, jak jsme předpokládali. Že Movistar, BMC a Orica budou kontrolovat závod, protože mají silné závodníky na finále. Překvapil jen trochu Cannondale, který jel na Urana,“ komentoval vývoj.

Pak však přiznal: „Posledních čtyřicet kilometrů, když se to rozjelo do tempa, jsem začal cítit stehna, pokoušela se o mě křeč do pravé nohy. Počítal jsem, že to přejde, bohužel v posledním kopci (Bordako Tontorra s až 25% stoupáním) mě chytla. Ale tak to chodí. Ukázalo mi to, že je třeba si odpočinout. Ve středu začnu pomalinku v Livignu v kopcích bez nějakého presu a teprve potom se rozhodneme o dalším programu.“

Olympijského startu se vzdal už dříve, ještě nedávno tvrdil, že by rád pomohl Contadorovi na Vueltě. Když už to nevyšlo na Tour. Mohla by to být pěkná rozlučka spolupráce. Anebo snad bude pokračovat v Treku? Contador už své nové angažmá neutajil. Kam zamíří Kreuziger?

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: