Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Proč jsou elektrokola stále populárnější?

PR

14.07.2016

Z elektrokol se v posledních letech stal doslova hit a jejich obliba stále stoupá. V západní Evropě je již každé druhé prodané kolo vybavené elektromotorem a ono se není ani čemu divit. Oproti běžným jízdním kolům nabízejí elektrokola totiž celou řadu výhod. A jakmile se na něm jednou svezete, už se ho nejspíš nebudete chtít vzdát.

Autor:PRFoto:PR

Elektrokolo není to samé co skútr

Pojďme se na elektrokola společně podívat. Spousta lidí si myslí, že elektrokolo je nějaká obdoba skútru, která vás bez námahy převeze z bodu A do bodu B. Tahle představa je však mylná. I na elektrokole musíte šlapat a pokud se chcete přemístit z místa na místo, neobejde se to bez vašeho přičinění. Budete k tomu však potřebovat mnohem méně vlastní energie než na klasickém kole. Toto kolo je vybaveno elektromotorem poháněným baterií, který tu nejtěžší práci odvede za vás. Výpomoc elektromotoru lze však kdykoliv vypnout a vy tak můžete elektrokolo používat jako jakékoliv jiné kolo. To se hodí převážně při cestě z kopce, kdy vypnutím výpomoci šetříte i baterii a celkový dojezd s případnou výpomocí elektromotoru se tak prodlužuje.

Seznam kapitol

Elektrokolo nabízí velice úsporný provoz

Nabídka elektrokol roste každý rok úměrně s jejich poptávkou. Takže dnes si můžete vybírat z mnoha modelů dámských a pánských kol, z elektrokol vhodných do terénu, skládacích kol nebo kol určených převážně do města.

Plusem pro elektrická kola jsou také minimální náklady na provoz. Jeden kilometr jízdy vás vyjde sotva na pár halířů. Starosti vám nebude dělat ani vybitá baterka. Ta vydrží na jedno nabití dle modelu elektrokola až 130 km a pokud vám náhodou dojde „šťáva“, můžete ji kdekoliv během pár hodin dobít všude tam, kde je elektrická zásuvka. Výhodou je také to, že u většiny modelů elektrokol se dá snadno baterie vyjmout a nemusíte tak k elektrické zásuvce s celým kolem. Takovou možnost nabízejí i elektrokola Apache, která patří v Čechách mezi nejoblíbenější, což potvrzuje i Mirek Menšík z internetového portálu GIVE.cz.

Příjemným bonusem navíc je fakt, že k tomu, abyste se mohli na ulicích prohánět na elektrokole nepotřebujete řidičský průkaz.

Seznam kapitol

Komu je elektrokolo určeno?

Elektrokolo je rychlý a pohodlný způsob, jak se pohybovat po městě. Ušetříte s ním spoustu času, odpadne čekání na přeplněný autobus, nebudete trčet nikde v zácpě a navíc se třeba do práce nedopravíte totálně zpocení, jako by tomu bylo, kdybyste jezdili na normálním kole.

Elektrokolo je ideálním pomocníkem pro lidi s nadváhou nebo se špatnou kondicí, kteří se rozhodli se sebou začít něco dělat, ale mají strach, že jízdu na obyčejném kole prostě neudýchají. Po elektrokole často také sahají starší lidé, kterým chronické onemocnění překazilo klasické cyklovýlety.

Na elektrokola nedají dopustit ale ani aktivní sportovci milující dlouhé a náročné vyjížďky. Snadno a rychle na něm můžete zdolávat větší vzdálenosti nebo kopce, o kterých byste si jinak nechali jen zdát. Skvělou volbou mohou být i pro páry, kde je znát výkonnostní rozdíl a jeden nestačí tomu druhému. Právě výpomoc elektrokola tak může být řešením.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: