Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Jak odpočíval na Tour nový lídr týmu Kreuziger


12.07.2016

Volný den v Andoře občerstvil těžce zkoušená těla i duše účastníků Tour de France. A nejlepší český zástupce v pelotonu Tour de France po odstoupení Alberta Contadora jednoznačně převzal roli lídra týmu Tinkoff. Jak to komentuje ve svém exkluzívním zvukovém zpravodajství?

Roman Kreuziger je nyní dvanáctý s odstupem 1:16 na žlutého keňského Brita Froomea ze Sky. Další člen týmu Majka je dvaatřicátý už s dírou 25:56, ale ve vrchařské soutěži se drží druhý tři body za Francouzem Pinotem z FDJ. Tak jsou rozdány karty.

„Měli jsme lehkou vyjížďku i s majitelem týmu Olegem Tiňkovem, sportovními řediteli. Dojeli jsme do míst, kde začínal kopec poslední etapy do Andorry, dali jsme si kafe a řekli pár věcí,“ popisuje Kreuziger den odpočinku.

„Všichni jsme byli zaskočeni Albertovým odstoupením. Ale musel na tom být opravdu špatně, protože to je bojovník, který se nikdy nevzdává. To, že zabalil, znamená, že se s tím musel hodně trápit v posledních dnech. Je lepší, aby se dal dohromady a mohli jsme doufat, že bude na Vueltě moci jet o vítězství,“ komentoval Contadorův smutný konec.

Jenže zbývají téměř dva týdny a Tour bez něho nekončí. „Atmosféra v týmu je velice dobrá, pořád máme spoustu závodníků, kteří mohou bojovat o vítězství. Ať je to Peter (Sagan) o zelený dres, nebo Rafa (Majka), který by se měl teoreticky postupem času ještě líp rozjíždět a zlepšovat se. Mít v Paříži dva dresy by bylo velice zajímavé pro tým i pro nás pro všechny.“

O sobě mluvil až poté, snad ze skromnosti. Nebo i proto, že pozice lídra na něho jaksi zbyla, což potvrzují i následující slova. „Co se týče mě, bylo na mě převedeno, abych se snažil o celkové pořadí. Náš tým je první v klasifikaci WorldTour a pokud bych se dostal do desítky, získal bych spoustu bodů pro tým i pro sebe a svoje sebevědomí. Nějaký rok jsem v desítce nebyl.“ Ano, i lídrem týmu byl naposledy v roce 2012 na Giru, kde skončil pátý.

Zároveň však brousí hroty, útočící na jeho nedostatečnou podporu ze strany zbytku týmu. „Vím o kritice, že jsem v poslední etapě neměl po ruce nikoho z týmu. Ale pokud se podíváte, zpočátku tam byl Kiserlovski a Valgren, pak Peter (Sagan), kteří mě doplňovali velice dobře bidony, dokud bylo vedro. Z tohohle hlediska já jsem spokojen.“

Těší ho také tradičně skvělá atmosféra, o níž se starají i krajané. „Přibývá českých diváků a to jsme byli daleko v Pyrenejích. Až budeme blíž Čechám, jistě jich ještě přibyde. To mě moc těší, jedu i pro ně, přece jen mám na sobě dres českého mistra. Chci ho ukázat v co nejlepším světle. Díky za podporu a držte palce.“

Dnes se jede od 12.35 z Escaldes Engordany do Revelu 197 km, a už ve čtvrtek čeká mýtický Mont Ventoux. Bývá zvykem, že lídři v těchto „odpočinkových“ etapách nechají kousek slávy ostatním. Kdo z „bezejmenných“ vystoupí do světla ramp? Na nejvyšším bodě letošní Tour Portu d´Envalira ještě čeká suvenýr Henriho Desgrangeho, zakladatele závodu, neboli prémie 5 000 eur.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: