Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Světový šampionát bikerů na Vysočině odstartuje unikátní show plná světel a moderní techniky

Sport

29.06.2016

Včera večer začala Vysočina Arénou dunět hudba a hluboko do lesa probleskávaly paprsky moderních světel. Padesátičlenná parta si mohla oddychnout, má hotovo. Dva dny před startem mistrovství světa obrovská stage ožila. 

Autor:BikeFoto:Bike

A první zvědavci se už přišli podívat, protože tohle ve Vysočina Aréně ještě nebylo. “Je to neuvěřitelné, takovouhle parádu jsem nečekal ani ve snu. A ten křišťálově čistý zvuk,” sledoval první zkoušku celého aparátu šéf organizačního týmu Petr Vaněk.

Technickou produkci, stavbu pódia a instalaci elektroniky má pod svými křídly firma Sun Invent, která s organizačním týmem mistrovství světa spolupracuje od prvního Světového poháru v Novém Městě.

“Letos je to ale nesrovnatelně větší, jen odběr celé té parády je půl megawatty, což je srovnatelné s malou vesničkou,” usmívá se Milan Kubný ze SunInventu, který má celou produkci na povel. “Se stavbou pódia jsme začali už před týdnem, poslední tři dny se ladí jen sound system, světla a LED obrazovky,” popisuje a ukazuje na 16x13 metrů velké stavení. Do šířky i s obrazovkami to má 42 metrů.

Diváci na tribuně tak nebudou ochuzeni o jediný detail buď z trati nebo z dění na pódiu během zahajovacího ceremoniálu nebo koncertů, plocha LED obrazovek totiž činí 180 metrů čtverečních!

O jedinečnou světelnou show na zahajovacím ceremoniálu /středa 29. 6. ve 22:00 hod./ se bude starat celkem 142 špičkových světel Robe. “Poprvé budou v Česku použity nová světla Robe Square, která jsou unikátní v mnoha faktorech,” říká hlavní osvětlovač Michal Schmidt, který má za sebou svícení projektů jako Superstar, Talent, Tvoje tvář atp.

Slavnostní zahájení historicky prvního mistrovství světa horských kol v Česku bude v režii choreografky Gábi Vengřinovičové. Dáma, která má na svém kontě několik aranžmá Slavíků, na zítřejší večer připravila patnáctiminutovou show. “Celé to bude koncipované do trikolóry, tedy do červené, modré a bílé a zároveň do kruhových motivů. Celkem vystoupí 30 lidí, bude to tanec spojený s akrobacií. Show bude mít tři vrcholy, ale víc už neprozradím :-)” usmívala se choreografka.

Středeční večer bude bombastickým startem šampionátu, kde se představí téměř pětistovka závodníků z 52 států. Ti by se měli fanouškům představit těsně před slavnostním ceremoniálem a následným koncertem Vojty Dyka & B-Side Bandu.

Pokud si nechcete nebo nemůžete vychutnat zítřejší večer na místě, hlavu věšet nemusíte, Česká televize bude vysílat slavnostní ceremoniál živě.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: