Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Memoriál v pařáku. Krušné hory otevřou v sobotu svou náruč

Sport

23.06.2016

Není to masová akce pro tisíce závodníků, snad právě proto stojí za to. Horké sobotní počasí udělá z 11. ročníku Memoriálu Fanyho Stelzera, který před lety tragicky zahynul na kole, o to větší výzvu. Připravené jsou tratě 72 km (1 700 m převýšení), 42 km (820 m) a 26 km (400 m).

Z Prahy jste na startu za hodinku a něco. Startovní výstřel zazní v Mikulově, dojezd je po divoké jízdě sjezdovkou dolů tamtéž. Autor textu tam loni v dešti předvedl parádní salto přes řídítka s měkkým dopadem do vysoké trávy. Víc mrzela ztráta čipu…

Fany Stelzer byl nadšený cyklista, kterého znal prý v kraji skoro každý, prodával kola, závodil. Jenže osudný den ho na málo frekventovaném přejezdu srazil vlak…

Kamarádi v čele s ředitelem závodu Romanem Jiruškou na něj pravidelně vzpomínají. Na jeho počest založili závod, který si získal tradici. „Trasy držíme při starém. Jsou osvědčené. Zrovna se chystáme na značení,“ říká Jiruška.

Sedmdesátikilometrová trasa začíná ostrým výjezdem na Vitišku, hned se zase sveze významně dolů a pak ihned nahoru… Nudit se nebudete. Dále cesty vedou po běžkařských tratích, jen patnáct procent po asfaltu, zbytek zpevněné a lesní cesty. Nádrž Fláje a okolí, to je rajón, kde se v sobotu pojede o vítězství, ale i skvělý pocit z cyklistické vyjížďky v krásném prostředí místních hor.

„Krušné hory v letním počasí jsou krásné. Neváhejte, nahoře bude o víkendu na kole příjemněji než dole,“ směje se Jiruška, který na Novém Městě provozuje půjčovnu sportovních potřeb i lyžařskou školu.

Startuje se z centrálního parkoviště v Mikulově, nejdelší maraton v 9:30, střední trasa v 10:00, nejkratší v 10:15. V 11:00 se rozjedou závody dětských kategorií.

Více informací ZDE.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: