Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Froome prý není v top formě. Ladí ji na třetí týden Tour de France

Sport

14.06.2016

Bude-li se historie opakovat, stane se Chris Froome vítězem letošní Tour de France. Brit totiž potřetí ovládl etapový závod Critérium du Dauphiné a navázal na prvenství z loňska a roku 2013. V obou případech po úspěchu na Dauphiné následně ovládl také Tour de France. „Rád bych tento kousek zopakoval,“ tvrdí po úspěšné generálce.

Autor:BikeFoto:Archiv

Froome se zařadil mezi rekordmany Dauphiné. Tři triumfy v tradiční generálce na Tour dokázali v minulosti nasbírat jen čtyři jezdci - Francouzi Bernard Hinault, Charly Mottet, Nello Lauredi a Španěl Luis Ocaňa.

Froome se zdá ve fantastické formě. Nechal za sebou všechny velké rivaly. Alberta Contadora i svého dřívějšího věrného pomocníka Richie Porteho a další. „Nejsem v top formě, mám před sebou stále dost práce,“ odbývá ovšem dotazy, zda se cítí nyní nejsilnější v sezoně.

Na druhou stranu si triumfu na Dauphiné nesmírně považoval. „Pro mě osobně je to krásné vítězství a má velkou cenu. Ale pokud si z toho týdne mám něco vzít, tak neusnout na vavřínech a dál makat. Nicméně cítím, že jsem na správné cestě.“

Po odpočinku bude v dalších dnech projíždět některé etapy Tour de France. Cíl má jako každý jiný – načasovat formu ideálně. „Nejlépe na třetí týden Tour, ten bude extrémně tvrdý. Musím být odpočinutý,“ konstatoval Froome.

Jeho bitvy s Contadorem a spol. budou tahákem cyklistického léta.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: