Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Contador nekončí. Nabídky se mu jen hrnou

Sport

09.05.2016

Žádný konec, nikoliv pouze vlastnictví stáje a sledování největších závodů z doprovodného vozu. Alberto Contador je připraven podepsat nový kontrakt. A klidně i delší než na jeden rok! „Baví mě závodit, cítím se skvěle a i má tréninková data ukazují, že jsem pořád na vrcholu,“ vysvětlil v rozhovoru pro Cyclingnews.

Autor:BikeFoto:Archiv

Loni touto dobou šlapal na Giru a toužil po velkém double. Vyhrát v Itálii se mu podařilo, na Tour de France však byl příliš unavený. „Giro mám moc rád, ale letos většinu etap neuvidím ani v televizi. Jsem na tréninkovém kempu do Tenerife,“ prozradil slavný Španěl.

Když nedávno oznámil, že možná bude v kariéře pokračovat, dostal ihned nabídky kontraktů pro příští rok. Jeho stávající stáj Tinkoff totiž po sezoně končí.

„Nebudu říkat, které týmy mají zájem, protože by to nebylo fér vůči cyklistům, kteří v nich působí. Zájem tady je, nicméně pořád mám v hlavě myšlenku založit vlastní tým. Budu muset začít co nejdřív jednat, aby se mi to povedlo,“ říká vítěz sedmi Grand Tours.

Kam se jeho kroky nakonec vydají? „Chci, aby pro můj tým bylo vítězství na Tour de France nejvyšší prioritou. Nezáleží na tom, jestli to bude můj nebo už existující tým, musí být silný a musí být postaven hlavně pro Tour.“

Pětatřicetiletý jezdec naznačil, že je připraven přidat ještě více než jednu sezonu ve světovém pelotonu. „Zatím pro mě neexistuje datum odchodu do důchodu. Je jasné, že pokud do mě nějaký tým investuje peníze, asi to nebude jen na jeden rok.“

„Tanečník“ na kole tak rozhodně neřekl poslední slovo. Letos vyhrál závod Kolem Baskicka a zdá se být ve formě. Co předvede na Tour de France? Jaká bude jeho bitva s Chrisem Froomem?

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: