Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Sagan pobláznil Teplice. Rio? Silnici asi vynechá

Sport

02.05.2016

Jako by na tenisový challenger do Ostravy přijel Novak Djokovič. Nebo si na Letnou přijel kopnout Lionel Messi. Teplice zažili díky závodu Českého poháru v cross country horských kol nebývalé šílenství. Aby ne, když se na start vcelku obyčejného závodu postavil Peter Sagan, korunní princ světové silniční cyklistiky.

Autor:BikeFoto:Archiv

Sagan na startu závodu v Teplicích? Zprvu si i šéf závodu myslel, že se k němu dostal opožděný aprílový vtip.

„Šestého nebo sedmého dubna mi volal synovec, že slyšel, že přijede Peter Sagan. Říkal jsem si, že apríl už byl, ale za chvíli se objevila druhá taková informace a najednou mi volá Peterův osobní manažer. Že prý mají volný termín a rádi by si přijeli zazávodit do Teplic,“ říká Petr Hejduk, ředitel akce.

Slovenský showman rozpoutal ve městě cyklistické šílenství. Pronajal si celé patro hotelu U koziček, dorazil s manželkou i psem, všude jej pronásledovali novináři. Přijeli i z USA.

Závod rozjel mistr světa na silnici z loňského roku ostře. Na konci prvního kola vedl před Škarnitzlem a Nesvadbou. Pak jej však zbrzdil defekt. „Musel jsem si dávat velký pozor, abych na prázdném kole neupadl. Některé sjezdy jsem chodil i pěšky, ztratil jsem spoustu vteřin,“ řekl v cíli.

Do něj nakonec přijel čtvrtý. Ke stupňům vítězů měl však daleko, od třetího Jiřího Nováka ho dělilo přes půl minuty.

Sagan si odskočil k horským kolům uprostřed silniční sezony. Stále si pohrává s myšlenkou startu na OH v Riu. Tamní kopce na silnici mu totiž sedět nebudou. „Byl jsem se podívat na trasu, po které povede silniční závod v Riu a podle mě je to na mě hrozně těžké. Sám nevím, jestli silniční závod pojedu. Je možné, že v Riu na silnici vůbec startovat nebudu.“

Sagan si ale čtvrtým místem vyjel body, díky nimž může reálně zvažovat účast v olympijském závodě cross country.

„Je ale ještě moc brzy, abych se rozhodoval o Riu. Zatím jsem rád, že jsem se  zabavil a dojel do cíle v pořádku," řekl Sagan, jenž minulý týden při závodě ve Štýrském Hradci z biku ošklivě upadl a nedokončil. V Teplicích dojel do cíle s úsměvem a po zadním kole…

„Jeho skalp mě těší, ale je třeba to brát s rezervou. Má teď volněji, navíc na silnici by to bylo asi něco úplně jiného. Peťo závod rozjel tak, že časy byly hrozně rychlé, já se pak trošku trápil a nemohl se do toho dostat. Ale jinak si myslím, že pro celou českou cyklistiku je super, že Peťo si vybral zrovna Teplice a tento závod. Mohl trénovat někde doma, ale místo toho šel tady s kůží na trh,“ řekl vítěz závodu Jan Škarnitzl, jenž má start na OH na dosah.

Muži: 1. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) 1:37:06, 2. Scheire (Belg.) -27, 3. Novák (CST Superior Brentjens) -38, 4. Sagan (SR) -1:09:09, 5. Nesvadba (Expres CZ Merida Kolín) -1:50, 6. Ulman (Česká spořitelna Accolade) -2:19. Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Škarnitzl 150 b., 2. Nesvadba 110, 3. Ulman 95.

Ženy: 1. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 1:28:23, 2. Michielsová (Belg.) -38, 3. Campuzanová (Mex.) -1:39, 4. Heidlová (Rak.) -1:58, 5. Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade) -2:20, 6. Štěpánová (Kona Cycling Point) -2:52,8. Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Czeczinkarová 150, 2. Štěpánová 110, 3. Škarnitzlová 110.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: