Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Podvodnice má stop na šest let a pokutu

Sport

28.04.2016

Hříšnice již ukončila kariéru, takže jí to může být v zásadě jedno, ale přesto je to důležitý vzkaz. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) zakázala na šest let činnost belgické cyklokrosařce Femke Van Den Driesscheové, jež byla na lednovém mistrovství světa přistižena s motorkem v kole.

Autor:BikeFoto:Archiv

„Nemá finanční prostředky, abych se hájila. Končím kariéru,“ uvedla před časem devatenáctiletá dívka. Úsměvná historka, jak na kolo s motorkem sedla vlastně omylem, byla jejím posledním počinem ve světě cyklistiky.

Van Den Driesscheová je první potrestanou v historii za takzvaný mechanický doping. Kromě zákazu činnosti do roku 2021 musí zaplatit pokutu 20 000 franků (492 tisíc korun).

UCI diskvalifikovala Van Den Driesscheovou zpětně od 11. října 2015. Cyklokrosařka tak přišla o tituly mistryně Evropy do 23 let i belgické šampionky ve stejné věkové kategorii.

Inspektoři během MS v Zolderu objevili v kole Van Den Driesscheové motorek s baterií ukrytou v sedlovce. Motor byl ovládán pomocí bluetooth technologie tlačítkem umístěným pod páskou na řídítkách.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: