Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Bikerskou partičku Česká spořitelny znovu ozdobí dáma

Sport

21.04.2016

S posilou Jitkou Škarnitzlovou vstupuje do své třiadvacáté sezony patrně nejstabilnější bikový tým starého kontinentu Česká spořitelna/Accolade MTB. Snad symbolicky o víkendu startuje světový pohár cross country (v Cairns v Austrálii) i jejich zásadní série Kolo pro život (na Brdech).

„Je to neuvěřitelné, jak dlouho už funguje tenhle tým. A navíc jsme prodloužili smlouvu na další tři roky,“ řekl Radim Kořínek, bývalý závodník a účastník dvou olympiád, nyní pátým rokem ředitel týmu.

Do letošního roku povede kvarteto Pavel Boudný, Matouš Ulman, Jitka Škarnitzlová a Jan Rajchart, k tomu řadu hobíků i zaměstnanců ČS, kteří obléknou dres a na závodech najdou týmové zázemí.

Přitom loni jim uniklo týmové vítězství v Kole pro život, přestože kromě dvou podniků vyhráli všechny. „Jenže tam se počítá osm lidí a tak to bereme s rezervou. Byla to smůla, poslední závod měl Marek Kubáň těžký pád a vrtulníkem mířil do nemocnice. Ale měli jsme první dva jezdce na mistrovství republiky v maratonu,“ hodnotí Kořínek poslední výsledky.

Boudný, ikonická figura týmu, k tomu dodává: „Pro mě je pořád nejdůležitější domácí titul. Rád bych obhájil deset vítězství v Kole pro život, ale tam je spousta okolností. Největší obavy mám z Matouše, ale s tím se to dá domluvit, jsme z jednoho mančaftu. A Kulhec? S tím je příjemné svezení, on to nechává až na poslední metry.“

Slavkovského matadora nechává tuzemský šampionát v Novém Městě v klidu, přestože by si mohl dělat přinejmenším účastnické ambice. „Já si ho dám doma u televize po tréninku a špagetách s nohama nahoře. Nemám tam šanci dostat se dopředu a trápit se na vocase nechci,“ usmál se bodře.

Nedávno získal nový zážitek na etapovém závodě v Chorvatsku, kde si s Ulmanem užil vítězství po 4 dny, 4 etapy a 4 ostrovy. „Jelo se nám dobře. Nemusel jsem kňučet, aby zpomalil. Vyhověli jsme si a dojeli i bez defektu.“ Boudný tahal rovinu, jeho parťák kopce a vytvořili tak vyrovnanou dvojku.

Ulman by chtěl letos víc než loňské čtyři výhry v Kole pro život. „Šéf řekne, že by bylo dobré vyhrát a my s Pavlem se snažíme,“ přibližuje taktické požadavky a cíle. Zaměřuje se na světový šampionát v maratonu ve Francii, ale rád by zajel i cross country a dostal se do Nového Města o týden později. „Pokud to vyjde a dobře odpočinu po maratonu, můžu překvapit.“

Po odchodu Terezy Huříkové přední dáma českého MTB balíku Škarnitzlová má mistrovství světa na Vysočině jako hlavní událost, předtím chce jet i Evropu v Husquarně. „Návrat ženy jsme dlouho zvažovali. Jitka má ještě ambice v cross country a s maratony jen laškovala. Pořád je v širším výběru pro olympiádu, bude pro nás přínosem, těšíme se na ni,“ představil ji šéf Kořínek.

„Jsem tady moc spokojená. Celý trénink se s kluky sice nesvezu, ale je to výhoda moct s nimi jezdit. Doufám, že vytvoříme silný tým,“ těší se donedávna tvář dámské značky Liv (Giant). Teď přechází ze 27,5´´ kol na 29 na Specialized. „Není to v kolech, ale v závodníkovi,“ nebojí se změny.

Jan Rajchart pojede druhý rok v kategorii do 23 let. „Po přestupu z juniorů se očekávání nenaplnila, podařilo se to až v závěru sezony. Na Kypru jsem teď v prvních závodech čekal trochu víc, ale dotrénoval jsem na Kanárech a výsledky se už zase dostavují,“ řekl. Také on míří k vrcholu na Vysočině.

Tým se pochlubil i vyšňořeným obytným vozem na závody i dalším perfektním materiálem (Odlo, Oakley, Bina atd.), který doplňují i outdoorové mobilní telefony Cat. „Ty snad zvládnou i termovizi, takže si budeme moci přeměřit rámy, aby nás nikdo neobvinil s používání motorků,“ usmál se Kořínek, který ví, že sílu mohutných stehen Boudného stejně žádný stroj nepřekoná.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: