Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Startuje Kolo pro život ve znamení šestnáctky

Sport

13.04.2016

Pořád platí „Co Čech, to cyklista“? Nejspíš ano. Už příští víkend začíná Trans Brdy v Dobřichovicích patrně největší seriál horských kol na světě. Kolo pro život touží po 16 letech překonat roční účastnické součty až 25 000 závodníků, z toho 7 000 dětí. To očekávají zástupci pořádající agentury Petr Čech Sport.

Letos v roce 2016 je v programu 16 závodů ve stejných lokalitách jako loni. Všechny se prezentují čerstvě vlastním piktogramem. Od Dobřichovic (23. 4.) až po Vysočinu (1. 10.). Kde si můžete vybrat od nesoutěžních fitness jízd až po královského Drásala 178 km s převýšením 6 343 m v Holešově (25. 6.).

„Vylepšili jsme protínání tratí. Dětská Junior Trophy bude součástí programu mistrovství světa MTB v Novém Městě (více v časopisu Bike číslo 2/2016, který je právě na stáncích, pozn. red.). Prestige trophy se více otvírá závodníkům na dvě kategorie. Na Brdech a na Vysočině budou navíc závody elektrokol. A připravili jsme nově servis pointy na trati, po nichž závodníci volali a odstraní se tam drobné defekty,“ vypočítává novinky Jiří Adam z organizačního týmu.

„Budeme také více myslet na rodiny s dětmi, co přijedou karavany a obytnými auty,“ dodává David Trávníček, šéf Petr Čech Sport.

Levou ruku poslední dny v sádře přišel na prezentaci seriálu ukázat i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. „Snad si na KPŽ oddechnu a užiju si cyklistiku tak, že nic nemusím, jen tu zábavu s kolem. Ještě nevím, v jaké roli, co mi ruka dovolí hned teď na první závod,“ říká patron seriálu. Kromě něho budou naopak pravidelně startovat členové domácího týmu Česká spořitelna/Accolade v čele s lídry Pavlem Boudným a Matoušem Ulmanem a čerstvě také Jitkou Škarnitzlovou, která ještě usiluje o body pro možnost olympijského startu v Riu.

Na závodech jistě potkáte i další zajímavé osobnosti. Třeba veslař Ondřej Synek plánuje starty právě po návratu z Brazílie. „Na kole moc nejezdím, obvykle mívám dva a půl tisíce kiláků za rok,“ usmál se.

Rozvoj seriálu je zajištěn, neboť Česká spořitelna prodloužila partnerství o další dvě sezony až do roku 2018. „Naši klienti dostanou slevu na startovné, připravujeme relax zónu, kde bude kafe zdarma, dále dětskou zónu a půjčovnu koloběžek a také akademii, vedenou bývalými známými bikery. Osobně ji podpoří Tereza Němcová a Michal Stark,“ láká Veronika Exnerová z tiskového centra ČS. A především dětské závody budou víc vidět na kanále Déčko ČT.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: