Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Skvělá Nosková si na MS dojela pro stříbro!

Sport

30.01.2016

Fantastický úspěch! Cyklokrosařka Nikola Nosková si v závodě žen do 23 let na mistrovství světa v belgickém Heusden-Zolderu dojela pro stříbro. V nově zařazené kategorii nestačila pouze na vítěznou Britku Evie Richardsovou. Bronz získala Maud Kaptheijnsová z Nizozemska.

Autor:BikeFoto:Archiv

Osmnáctiletá Nosková, která je úspěšná rovněž na silnici a předloni skončila na MS ve španělské Ponferradě čtvrtá v silničním závodě juniorek, kontrolovala dění za vedoucí Richardsovou od samého začátku. Ve druhém ze čtyř okruhů se vydala za Britkou, která vypálila rybník hlavním favoritkám a svůj nástup nakonec dotáhla až k překvapivému zlatu.

Nosková na promáčené trati jela dobře technicky. Zvyšovala odstup od Kaptheijnsové, na niž měla po třetím kole náskok 11 vteřin, ale zároveň si mezi provazci deště hlídala, aby neudělala zbytečnou chybu. Do cíle nakonec dojela 35 sekund za vítězkou, před Nizozemkou udržela bezpečný odstup a mohla si plně vychutnat závěrečnou rovinku.

„Jsem hrozně moc spokojená. Vůbec jsem to nečekala, trať mi seděla, ale na suchu. Jak celou noc pršelo, od rána jsem si říkala, že to není pro mě. Všude se vyjely koleje, říkala jsem si, že to nezvládnu. Nakonec jsem to dokázala, v posledním kole jsme udržela druhé místo,“ řekla nadšená Češka v cíli reportérovi MF DNES.

Čeští junioři v úvodním závodě MS výrazněji neuspěli. Nejlepší byl na čtrnácté příčce Jan Gavenda, suverénně vyhrál Nizozemec Jens Dekker před Francouzi Mickaelem Crispinem a Thomasem Bonnetem.

„Jel jsem na plný plyn, ale byl to docela těžký závod a člověk si musel dávat pozor. Jsem rád, že se to povedlo, mám za sebou skvělé období,“ prohlásil vítězný Dekker, jemuž se v listopadu na domácí půdě v Huijbergenu podařilo dobýt i titul mistra Evropy.

Gavenda byl přesto s výkonem i výsledkem spokojený. „Start se mi moc nepovedl, stál jsem v páté lajně. V průběhu jsem se posouval dopředu, v posledním okruhu jsem předjel v závěrečném stoupání pět soupeřů, což mě dost nakoplo. Jelo se mi dobře. Být závod delší, možná bych byl ještě lepší. Chtěl jsem být do patnáctky, což se povedlo,“ řekl Gavenda.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: