Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Praha chystá nové cyklostezky i renovace

Info

19.01.2016

Cyklisté v Praze by mohli nově bez problémů projet mezi Švehlovou a Poděbradskou, z Krče do Nuslí nebo z Hostivaře na Prosek. Nová cesta by také měla být podél plánované tramvajové trati z Barrandova do Slivence a úpravy čekají Hlupočepskou. ČTK to zjistila z materiálu, který schválili pražští radní.

Autor:BikeFoto:Archiv

Příprava či vybudování nových tras, případně opravy a úpravy těch současných, mají začít ještě letos. Kdy přesně? To zatím není jisté.

Cyklisté by se měli nově dostat z Hostivaře do Hloubětína, kde v současnosti trasa chybí. Průjezd by měl být legalizován na Průmyslové v úseku mezi Švehlovou a Poděbradskou, kde nyní cyklisté musí jezdit po chodníku. Průmyslová by měla být nově propojena rovněž s Jahodnicí.

Nový tzv. piktokoridor, který upozorňuje řidiče na přítomnost cyklistů (nejedná se o cyklopruh) má být na Hlubočepské mezi tramvajovou zastávkou Hlubočepy a autobusovou zastávkou Michnovka. Kromě piktokoridoru by tu měli mít cyklisté možnost rovněž jet v některých úsecích po chodníku.

Zcela nová trasa má vzniknout z Barrandova do Slivence. Město tady plánuje v budoucnu vybudovat tramvajovou trať. „V rámci výstavby tramvajové trati je třeba zajistit udržení bezmotorového koridoru podél trati,“ píše se v materiálu.

Propojení by se měli cyklisté dočkat také z Krče přes Pankrác do Nuslí. V této oblasti dosud nejsou žádné cyklotrasy. Cyklotrasy mají být rozšířeny také na Kamýku, zajištěn by měl být přejezd po lávce přes Chlumeckou ulici v Praze 14 nebo by se měla zlepšit průjezdnost v okolí Plzeňské v páté městské části.

Kromě výše zmíněných prací chystá město ještě tzv. nadlimitní investiční akce, tedy ty, které vyjdou dráž a jejich řešení a příprava jsou složitější. V seznamu jsou například úpravy mezi Balabenkou a Krejcárkem v Libni, mezi Ruzyní a středočeskou Hostivicí nebo stavba lávky z Císařské louky na smíchovský břeh.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: