Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Konec stříber a bronzů. Šimůnek má titul!

Sport

10.01.2016

FOTOGALERIE. Konečně se dočkal! Radomír Šimůnek mladší je mistrem České republiky v cyklokrosu. V Kolíně dosáhl na metu, po které syn slavného otce tolik toužil. Dojatý šampion za sebou nechal druhého Michaela Boroše a obhájce Adama Ťoupalíka. Šampionkou mezi ženami je překvapivě Martina Mikulášková. Velká favoritka Pavla Havlíková dojela na trati s několika kluzkými úseky i kvůli pádu druhá.

Favorizovaný Šimůnek se společně s Borošem a Ťoupalíkem usadili brzy v čele a především pozdější vítěz se staral o tempo. Jako první výrazněji chyboval v předposledním z devíti okruhů nejméně zkušený z trojice uprchlíků Ťoupalík, nakonec ale nedošlo ani na závěrečný spurt zbývající dvojice.

Boroš totiž těsně před koncem při výjezdu na stadion v zatáčce podklouzl a to rozhodlo, že Šimůnek ve 32 letech dosáhl po čtyřech bronzech a třech stříbrech také na republikový primát.

„Je to obrovská úleva, jsem strašně spokojený a šťastný. Člověk se snaží deset let a nikdy mu to nevyjde, soupeři byli vždy silnější, ale teď už mám tenhle dres taky a mohu se v klidu připravovat dál. Věřím, že do budoucna ještě alespoň jeden přibude,“ řekl Šimůnek, který od rána tušil, že by úspěch mohl přijít. Cítil se skvěle. „Poslední kolo bylo nervy drásající, ale soustředil jsem se jen na sebe, celý závod jsem jel v klidu a s poměrně chladnou hlavou, což u mě nebývá moc zvykem.“

Vrchol sezony mají cyklokrosaři ještě před sebou, bude jím na konci ledna mistrovství světa v belgickém Heusden-Zolderu. „Doufám, že teď ještě uspěju na mistrovství světa, předvedu tam nějaký výsledek a lidé na mě budou koukat jako na toho Šimůnka, který závodil dříve, a ne jako na toho z posledních dvou let,“ přál si.

Mikulášková vyhrála MČR již potřetí a dorovnala tím v historickém pořadí nejúspěšnějších žen v krosu Kateřinu Nash a druhou Havlíkovou. „Tohoto titulu si cením asi nejvíc, protože sezona se mi nevyvedla podle představ. Ten titul ale smazal to špatné, co se mi v poslední době děje,“ radovala se dvaadvacetiletá cyklokrosařka.

Mistrovství ČR - muži: 1. Šimůnek (Era Real Estate - Murprotec) 1:01:31, 2. Boroš -10, 3. Ťoupalík (oba BKCP-Corendon) -20, 4. Paprstka (Expres CZ - Merida Team Kolín) -1:05, 5. Petruš (KC Hlinsko) -1:35, 6. Nesvadba (Expres CZ - Merida Team Kolín) -1:45.

Ženy: 1. Mikulášková (Stadion Louny) 46:32, 2. Havlíková (MRM - Avalon) -10, 3. Nosková (AA-Drink/Kalas) -16, 4. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek), 5. Štěpánová (Kona Cycling Point) obě -1:36, 6. Lukešová (ČEZ Cyklo Team Tábor) -3:07.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: