Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Hezčí Vánoce pro děti. Charita jim dala nová kola

Sport

21.12.2015

Symbolicky v období Vánoc předala iniciativa s názvem Kola Dětem první kola v životě pěti pečlivě vybraným dětem, jejichž rodiče by si to jinak nemohly dovolit.

Dárci jsou většinou z řad přátel iniciativy Kola Dětem, avšak jejich okruh dárců se stále rozšiřuje. Peníze tentokrát přišly z více zdrojů. „Získali jsme náš první grant, od společnosti Veolia a např. helmy jsme dostali od neznámého dárce a dodnes, i přes pátrání, jej neznáme,“ říká zakladatelka projektu Andrea Radová. Poslední část peněz přišla od známého filantropa a triatlonisty Tomáše Slavaty.

Projekt Kola dětem funguje i díky vydatné pomoci zejména ředitelů škol, kteří důkladně vytipovávají vhodné rodiny.

„Dárci tak přispívají již na konkrétní dítě a jejich peníze přitom vůbec nejdou přes nás, ale do posledního halíře jdou přímo prodejci kol. A právě to, mám pocit, se lidem na nás líbí,“ říká Radová. Vše je tak maximálně transparentní, jednoduché a rychlé.

„Kolo je víc než jen dopravní prostředek. Spojuje lidi, díky kolu mohou žít aktivněji, sportovat s ostatními, nacházet si nové kamarády,“ říká šéfka projektu, jehož myšlenku inicioval televizní pořad o americkém cyklistovi Marku Reynoldsovi.

„Mark sbíral peníze na kola pro chudé děti. V roce 2004 ho na horách při cyklovýletu smrtelně napadla puma, ale jeho odkaz žije dál. Jeho rodiče později založili nadaci Children´s First Bicycle Fund, aby vzdali čest jeho památce. A české obdobě projektu moc fandí,“ zakončuje Radová.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: