Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Štybar mění plány. Cyklokros letos pojede

Sport

25.11.2015

Tak přece jen. Zdeněk Štybar letos nasedne při závodech na cyklokrosové kolo! Přitom nedávno se devětadvacetiletý český cyklista dohodl se svým silničním týmem Etixx/Quick Step, že bude odpočívat a trénovat na novou sezonu, především oblíbené jarní klasiky.

Autor:BikeFoto:Archiv

Tým nechtěl také riskovat, vždyť loni si Štybar při cyklokrosu poranil rameno a přišel o světový šampionát v Táboře, kde měl obhajovat titul.

„Zdeněk investoval hodně sil do přípravy na silniční mistrovství světa a musí se také vyrovnávat s časovým posunem. Proto se nám zdá lepší, když nebude v zimě závodit, aby byl připraven na novou silniční sezonu,“ uvedl v říjnu Wilfried Peeters, jeden ze sportovních ředitelů týmu Etixx/QuickStep.

Nyní je vše jinak. Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu si přípravu zpestří minimálně čtyřmi starty, uvedl belgický deník Het Nieuswblad. Vítěz jedné z etap letošní Tour de France se přihlásil na čtveřici závodů seriálu BPost Bank Trophee v Belgii: 19.12. v Antverpách, 29.12. v Louenhout, 1.1. v Baalu a 3.1. Leuvenu.

A není údajně vyloučeno, že ještě nějaké starty přidá…

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: