Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Contador má jasno: Trest za doping neuznávám!

Sport

18.11.2015

Alberto Contador si trvá na svém: „V kariéře jsem vyhrál devět Grand Tours!“ Nikdy v životě nehodlá uznat, že dva získal neoprávněně. Tituly za triumfy na Tour de France 2010 a Giru o rok později mu byly přitom oficiálně odebrány po nejasném dopingovém případu.

Contadorův pozitivní test se datuje k 21. červenci 2010. Španělská cyklistická federace ho tehdy oficiálně očistila a akceptovala argumenty, že clenbuterol se do jeho těla dostal po konzumaci kontaminovaného masa od španělského chovatele.

Sportovní arbitrážní soud v Lausanne ale později rozhodl definitivně jinak!

„Nemám o devíti prvenstvích vůbec pochyb. Podívejte se, vítězné trikoty z obou závodů mi doma visí na stěně. Oba závody jsem vyhrál čistou a poctivou cestou. Jen tvrdou prací a obětováním se,“ řekl Contador při rozhovoru pro britský Guardian. Že bylo maso kontaminované, podle něj zkrátka nebylo možné dokázat…

Před svou pravděpodobně poslední sezonou v kariéře, kterou opět stráví v dresu Tinkoff/Saxo, je přesvědčen o mnohem větší čistotě v cyklistice než před desetiletím.

„Se současným systémem kontrol všech špičkových jezdců je nemožné podvádět. Pokud to uděláte, je to jako sebevražda,“ dodal brzy třiatřicetiletý muž, který se nezúčastnil ani jednoho závodu od Tour de France, kde skončil pátý. Předtím ovšem vyhrál Giro.

Contador tvrdí, že má za sebou psychicky i fyzicky nejtěžší rok kariéry. Chtěl vyhrát Giro i Tour, ale nedokázal to.

„Nikdy nevíte, jak těžký ten který závod bude, dokud na něm nezávodíte. Ale už jsem se dal dohromady. Jsem zase normální člověk, který nemusí jíst jen salát a zeleninu,“ usmál se.

Tour de France bude jeho hlavním cílem pro rok 2016. „Z konce kariéry nemám strach. Už teď jsem na sebe pyšný. Především na to, jak jsem překonal onemocnění v roce 2004,“ připomněl sezonu, kdy málem skončil s cyklistikou kvůli krvácení do mozku.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: