Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kreuziger, Contador a spol. začali v Poreči

Sport

29.10.2015

Žádná velká okázalost jako loni, kdy tým ještě pod vedením manažera Bjarna Riiseho stoupal na Kilimandžáro. Sestava, ve které působí Čech Roman Kreuziger, Alberto Contador, mistr světa Peter Sagan či nově další Slovák Erik Baška, se poslední dny připravoval na novou sezonu v Chorvatsku u moře – v Poreči.

Autor:BikeFoto:Archiv

„Máme zde kompletní sestavu, takže se můžeme v klidu koncentrovat na plánování roku 2016. Je to první důležitý krok před dlouhou sezonou plnou velkých výzev. Nováčci se zde perfektně začlení do týmu, řešíme se všemi jejich program, závodníci podstoupí i lékařská vyšetření a zabýváme také technickými věcmi,“ prozradil  generální manažer Stefano Feltrin.

„Už vím, že sezonu začnu v Argentině na závodech Tour de San Luis. Důležité budou jarní klasiky, na kterých se mi loni tolik nedařilo. Miláno - San Remo, Paríž - Roubaix a potom mě čeká Tour de France,“ nastínil nahrubo Sagan, který tvrdí, že se po zisku titulu světového šampiona rozhodně necítí žádnou superstar. „To jsou snad herci či zpěváci a byl jí Lance Armstrong.“ 

Tým by měl po konci kontraktu se Saxo Bank jezdit pod názvem Team Tinkoff.

Sestavu pro rok 2016 tvoří 27 závodníků: Erik Baška, Daniele Bennati, Adam Blythe, Manuele Boaro, Maciej Bodnar, Pavel Brutt, Alberto Contador, Oscar Gatto, Michael Gogl, Jesper Hansen, Jesús Hernández, Robert Kiserlovski, Michael Kolář, Roman Kreuziger, Rafal Majka, Jay McCarthy, Sergio Paulinho, Jevgenij Petrov, Pawel Poljanski, Michael Rogers, Ivan Rovnyj, Juraj Sagan, Peter Sagan, Matteo Tosatto, Jurij Trofimov, Nikolaj Trusov a Michael Valgren.

Některé jezdce ještě čeká dovolená, jiní začínají tvrdou přípravu.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: