Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kulhavý rovnou začne přípravu. I s Neumannovou

Sport

14.10.2015

Sezona mu skončila, ale biker Jaroslav Kulhavý prakticky rovnou začne makat na tu nadcházející, která bude extrémně důležitá - je totiž sezonou olympijskou. V Riu de Janeiru bude obhajovat zlato z Londýna s početnějším týmem. Kromě trenéra Viktora Zapletala a manažera Zdeňka Löffelmanna mu k úspěchu mají dopomoci i biochemik Emil Bolek a jako poradkyně Kateřina Neumannová!

Dvaačtyřicetiletá olympijská vítězka z Turína 2006 má být nápomocna především zkušenostmi. Sama navíc během kariéry jezdila na horském kolem, startovala na olympiádě v Atlantě 1996 a z mistrovství Evropy 1995 má bronz.

„Kateřina s námi spolupracuje již delší dobu a je nám nápomocna díky dlouholetým zkušenostem. Celkově bylo zapotřebí tým trochu zprofesionalizovat. I proto, že je sport neustále těžší a těžší, Jarda musí být konkurenceschopný,“ řekl Löffelmann.

I díky Neumannové může Kulhavý spolupracovat s nejlepšími tuzemskými odborníky, včetně odborníka na výživu Petra Havlíčka či světově uznávaného fyzioterapeuta Pavla Koláře.

„Celá pomoc je v hodně intimní rovině, neboť člověk má všechny podrobné informace o stavu Jardova těla. Nechávám si je pro sebe, ale samozřejmě si je schovávám i pro závodníka a trenéra. Je důležité, abychom měli potvrzené, že když si naplánují nějaký trénink, aby z toho jen neměli dobrý pocit, ale měl skutečně potřebný efekt. A je dobré, že Jarda v tréninku používá hlavu,“ prohlásil Bolek.

Kulhavý přiznal, že větší tým má i většina velkých rivalů. „Od olympiády v Londýně začala do mé kariéry vstupovat i spousta problémů. Zranění, astma, to dřív nebylo. Každý problém je třeba mít ohlídaný, aby to nebylo tak, že to je ten poslední chybějící krok k úspěchu,“ konstatoval Kulhavý, který již příští týden zamíří do USA na první tréninkový kemp.

„Máme už sepsané důležité závody a také soustředění. Včera jsme se vrátili z testovacího závodu v Riu, což byla zajímavá zkušenost. Teplota tam dosahuje 40 stupňů, což je pro nás nepříjemné a s adaptací na to teplo budeme muset zapracovat,“ řekl Zapletal.

Kulhavému se nicméně trasa líbí. Je hodně umělá, jen zhruba z dvaceti procent přírodní. Podobá se té v Londýně. „Z nejvyššího bodu se střídají skály, kameny, které se přeskakují. Na oko to vypadá zajímavě. Divákům se to bude líbit, je to hravé,“ popsal Kulhavý, který z testovacího závodu po třech kolech odstoupil a čas využil, aby si trať v klidu detailně prohlédl a vypozoroval, jak jezdí rivalové.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: