Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Vyprodají arenu v Novém Městě i bikeři?

Sport

29.09.2015

Už ve čtvrtek, tedy téměř s devítiměsíčním předstihem, začíná předprodej vstupenek na světový šampionát bikerů v Novém Městě na Moravě. Asi nepřijde kolaps ve virtuálním světě jako před časem s hokejem či fotbalovou Evropou do 21 let, každopádně zbystřete.

„Na každý den půjde do prodeje patnáct tisíc vstupenek. Nejde nám o absolutní čísla, ale chceme divákům zajistit určitý komfort,“ řekl šéf organizačního výboru Petr Vaněk. V kalendáři si zaškrtněte pět dní od 29. června… A vzpomeňte, jaká atmosféra ve zdejším lese vládla nejen u horských kol, ale i při triumfech Kateřiny Neumannové a Lukáše Bauera na běžkách, nebo v posledních zimách při biatlonových trachtacích.

Mistrovství světa MTB v disciplínách cross-country a eliminator (sjezdaři pojedou poprvé zvlášť, na podzim ve Val di Sole, pozn. red.) bude hlavní sportovní událostí v tuzemsku nejméně v první polovině roku. Závody na Vysočině se staly čtyřikrát v řadě nejlepším světovým pohárem sezony, navíc domácí hvězdy Jaroslav Kulhavý a Ondřej Cink chtějí patřit mezi hlavní favority. A pár týdnů před olympiádou v Riu to bude pro kompletní světovou špičku ostrá generálka!

„Není důvod jednu akci upozadit na úkor druhé,“ prohlásil Jaroslav Kulhavý, který už má doma jak olympijské zlato, tak duhový dres. „Ale rád bych si na zeď pověsil ještě jeden,“ usmál se.

Ve vysočinském ski areálu se chystá bohatý program s rekordním rozpočtem 36 milionů Kč, který Petr Vaněk poprvé prozradil v nedávném rozhovoru v časopisu Bike/Peloton. Krom mistrovských soubojů se chystá tradiční maraton Bike Vysočina a každý den koncerty dvou kapel. Při zahájení vystoupí po autogramiádě hvězd ve středu od 22 hodin i Vojtěch Dyk s B-Side bandem.

Vstupenka na celý šampionát stojí 1 000 Kč, jednodenní od středy do pátku po 200 Kč, na sobotu a neděli, kdy se jedou hlavní závody, po 500 Kč. První víkendový den získají majitele medaile mezi ženami a muži do 23 let, v poslední den pak mezi ženami do 23 let (start v 11 hodin) a muži (start v 15).

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: