Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Boeckmans je po pádu na Vueltě v umělém spánku

Sport

30.08.2015

Belgičan Kris Boeckmans ze stáje Lotto/Soudal je po hromadném pádu v osmé etapě Vuelty v umělém spánku. Utrpěl řadu zranění v obličeji včetně zlomenin, otřes mozku, má zlomená také tři žebra a proraženou plíci. „Zřejmě bude muset na operaci. V umělém spánku bude několik dní,“ uvedl jeho tým.

Autor:BikeFoto:Archiv

Podle zpráv z pelotonu to byl právě Boeckmans, kdo zavinil hromadný pád 50 kilometrů před cílem. Při vyndavání bidonu s pitím si nevšiml díry a vjel do ní. Na zemi skončili mimo jiné i třetí muž průběžného pořadí Dan Martin z Irska, Američan Tejay Van Garderen či francouzský spurtér Nacer Bouhanni a ze závodu museli odstoupit.

Podívejte se na pád pohledem kamery jednoho z jezdců:

F8wptsd2r8Y

Boeckmans však zůstal bezvládně ležet, což mnohými jezdci otřáslo. „Nechtěl jsem jet dál, dokud neuvidím, že se probere. Brečel jsem jak dítě, když jsem ho tam viděl,“ napsal na Twitteru jeho belgický krajan Thomas De Gendt.

Van Garderen, který musel kvůli nemoci vzdát z třetího místa Tour de France, si při pádu zlomil rameno a pohmoždil hrudník a záda.

Červený trikot lídra nadále drží Kolumbijec Esteban Chaves (Orica), vede o 10 sekund před Nizozemcem Tomem Dumoulinem. Třetí je Nicolas Roche se ztrátou 36 sekund.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: