Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

První chytré kolo nabízí Canyon

News

28.08.2015

Chytré telefony, chytré hodinky a nyní už i chytrá kola. Za novinkou stojí firmy Canyon a Sony, které vyvinuly ve spolupráci nový cyklocomputer. Na první pohled zaujme především čistým designem. Umí toho ale docela dost.

Autor:BikeFoto:Bike

Computer zaintegrovaný do řídítek běží na platformě Android. Stejné, kterou najdete na většině chytrých hodinek. Samozřejmě ho propojíte s chytrým telefonem, případně dalšími zařízeními.

Je zde ovšem integrován i GPS modul a 4GB vnitřní paměti, takže zařízení umí pracovat i samostatně.

Dotykový displej o velikosti čtyři centimetry je plně optimalizován pro používání široké škály aplikací (Strava, Google Maps a navigace Komoot jsou již předinstalované). Ty můžete využívat mimo standardní funkce tradičních cyklistických computerů.  

Výdrž baterie je 8 až 10 hodin, dobíjet lze přes micro USB kabel. Zařízení lze z řídítek snadno vysunout. Na výstavě Eurobike jsou nabízeny tři verze computeru – na horské kolo, silničky i městská kola.

Canyon bude od jara 2016 nabízet novinku pro svá kola, ale údajně i pro konkurenci. Cena? Údajně v přepočtu pod šest tisíc korun. 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: