Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Froome je v ráži. Chce dobýt i Vueltu

Sport

11.08.2015

Albertu Contadorovi po triumfu na Giru útok na velké double z Grand Tour na Tour de France nevyšel. Teď přichází šance pro Chrise Froomea! Brit se necelý měsíc po triumfu ve Francii zúčastní Vuelty. Podaří se mu malý zázrak? Získat primáty z Tour i Vuelty v jednom roce se povedlo jen dvěma jezdcům!

Autor:BikeFoto:Archiv

Byli jimi slavní Francouzi Jacques Anquetil (v roce 1963) a Bernard Hinault (1978). Třicetiletý Froome pojede Vueltu počtvrté, dvakrát byl druhý (loni a 2011), jednou čtvrtý. Kromě dvou titulů z Tour na další „nesmrtelný“ vavřín čeká.

„Těším se na Vueltu. Těžká, ale vždy fascinující pro diváky,“ napsal Froome na Twitteru. Třítýdenní maraton ve Španělsku začne 22. srpna a pole bude pořádně nabité.

Brit znovu svede souboje s Kolumbijcem Nairem Quintanou, druhým mužem letošní Tour, nebo s Italem Vincenzem Nibalim či americkým jezdcem Tejayem van Garderenem. Dokáže v krátké době zregenerovat a podávat v kopcích výkony jako na Tour?

Contador, obhájce prvenství, ve Španělsku při jubilejním 70. ročníku nepojede. Sezonu již kvůli únavě ukončil.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: