Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Štěrba našel nový domov na Spořilově


07.08.2015

Legenda se přestěhovala. Jeden z nejdůležitějších pražských veloshopů Štěrba se po 23 letech přesunul z nuselského průjezdu do prosvětlené haly na Spořilově. „Byla to nutnost,“ řekl majitel Robert Štěrba, bronzový medailista z mistrovství světa v Curychu 1983 a později mechanik reprezentace, na slavnostní party v novém areálu.

Prodává tu i servisuje kola už od pondělka. Včera sezval přátele a provedl je už rozjetým shopem se stanovišti svých velkých značek Authoru, Meridy, Superioru, Cannondale, Kellys, Mavic a dalších (čerstvě nabízí exkluzívní kolekci oblečení Isadore bratří Velitsů), ale i dílnami, velkým suterénním skladem nebo zázemím pro posezení u kávy či vína s vlastnoručně vytvořeným stolkem a barovými stoličkami. Představil i část sbírky svých velocipedů od kola Jana Veselého ke stroji Romana Kreuzigera.

Mnozí hosté přijeli na kole. Ukázal se věhlasný trenér Pavel Vršecký, bývalý cyklista Luboš Lom, šéfové Authoru v čele s Martinem Havlenou, Josef Přib z Progress Cycle (Giant atd.), Jakub Ditrich od elektrokol Agogs, k tomu i veslařský šampion Ondřej Synek či hokejisté Roman Červenka a Jaroslav Bednář. K poslechu hrála hanspaulská kapela Bluesberry s Petarem Introvičem. Zpěvák s oholenýma nohama? Jak by ne, vždyť patří k zakladatelům unie amatérských cyklistů.

„Doba se mění a my musíme reagovat. Nejde jen o prodejní prostory, ale i širší zázemí pro zákazníka, aby sem přišel rád a mohl dostat nadstandardní servis. O ceny nejde, ty má internet. A taky dnes každý jezdí pro kolo s autem. Nedávno bylo rozkopané náměstí bratří Synků a my měli prázdný krám. Tady každý v klidu zaparkuje, venku si děti vyzkoušejí kolo, vede tu cyklistická stezka jako bonus. Lidi za námi přijdou,“ nebojí se o přízeň klientů. Vždyť zůstal na „čtyřce“.

Tradice, kvalita a zkušenost. Anebo Historie, řemeslo a originalita nese jeho značka v erbu. Je ctí našeho webu active-sport.cz a časopisu Bike/Peloton být partnerem této značky.

Významnou změnu v běhu firmy provází i téměř dva týdny trvající velofestival, na němž se představí i v testovacích jízdách pro veřejnost novinky Cannondale, Superioru, Favoritu nebo Agogsu pro nadcházející sezonu 2016. Celý program najdete zde.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: