Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Z Prahy do Košic a zpět. Cesta pro všechny, i handicapované

Sport

23.07.2015

Společnost Apache Bicycles podpořiila několik projektů, které organizuje občanské sdružení Cesta za snem. Opel Handy Cyklo Maraton 2015 – unikátní závod občanského sdružení pana Heřmana Volfa Cesta za snem – letos chystá už 3. ročník. Závod v týmech pro zdravé i handicapované sportovce, který měří 2 222 km a potrvá čtyři dny, se pojede napříč Českou republikou až na Slovensko a zpět.

Autor:BikeFoto:Archiv

Je to nejdelší závod v ČR, který v Evropě nemá obdoby. Opel Handy Cyklo Maraton je postaven na principu štafety, kdy se jednotliví členové týmů na silnici střídají. Ideální trasa je dlouhá 2 222 km s časovým limitem 111 hodin. Trasa Praha – Košice – Praha má 24 kontrolních bodů, kterými musí týmy projet.

Jede se nonstop a za každého počasí. Podmínkou je spolupráce v týmech, které mají aspoň jednoho držitele kartičky ZTP.

Apache Bicycles budou u toho. Na startu 28. 7. 2015 v Praze na Václavském náměstí vznikne tzv. Apache zóna s odborníky na elektrokola, dohromady s půjčovnou elektrokol této značky. Další (a mnohem větší)  Apache zóna bude postavena 1. 8. v cíli v Praze na Ladronce, kde proběhne vyhlášení vítězů letošního ročníku Opel Handy Cyklo Maratonu.

Na Apache stánek s možností zapůjčení a testování elektrokola se můžete těšit i na další letní akci, tentokrát 16. srpna na Střeleckém ostrově, kde o.s. Cesta za snem pořádá tzv. ČEZ Handy kvadriatlon za spolupráce s nadací společnosti ČEZ.

Bližší informace ke kvadriatlonu naleznete na stránkách www.naprichandicapy.cz.

Nadace společnosti ČEZ pro tyto a podobné projekty nechala vyvinout mobilní aplikaci pro tělesně postižené s názvem Pomáhej pohybem www.pomahejpohybem.cz, přes niž se lze zapojit do některého z nabízených projektů a svým sportem získávat body a tím pomáhat ostatním.

Jedním z projektů, který je zapojen do této aplikace, na němž se podílí značka Apache, je právě Opel Handy Cyklo Maraton www.111hodin.cz, díky které se můžete dostat do slosování o trekové kolo Apache Arrow v hodnotě 14 000 Kč.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: