Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Elektrokola v Krkonoších: Uvidíte nepoznané!

Sport

20.07.2015

Nemusíte mít fyzičku jako světové cyklistické hvězdy, abyste si užili cyklistický výlet v nejvyšších českých horách. Na stále populárnějších elektrokolech si může vyrazit skoro každý. Skvělé trasy najdete na krkonošských hřebenech v okolí Pece pod Sněžkou. E-kolo si můžete půjčit například v tamní prodejně INTERSPORT.

Autor:BikeFoto:Bike

„To nezvládnu!“ Když zve muž aneb nadšený cyklista manželku či přítelkyni na cyklovýlet, dostane často stejnou odpověď. Při zmínce o elektrokole ale začínají ledy tát. Kopec, pohon, spíš lehké šlapání a žádná velká dřina. To už zní mnohem lépe. Věřte, že Krkonoše na kole stojí v létě za to. Skvělé stezky, panoramatické výhledy a pro elektrokola i potřebné dobíjecí stanice.

Elektrokolo vás vyveze na kopečky stejně snadno jako v zimě lanovka. INTERSPORT Pec nabízí k zapůjčení špičková horská elektrokola značky Scott řady E-Aspect nebo E-Spark. Půldenní půjčovné začíná na 450 korunách, celodenní pak přijde na 600 korun. Na čím více dní kolo zapůjčíte, tím větší sleva.

„Ke každému kolu poskytneme zdarma jako bonus helmu, servisní balíček a zámek. A samozřejmě poradíme, kam vyrazit. Okolí známe jako své boty,“ říká s úsměvem Rudolf Kopek z prodejny INTERSPORT Pec.

Všechna kola si lze od července do srpna každý pátek půjčit zdarma od 16:30 do 17:45. „Cyklisté si mohou vybavení vyzkoušet a pak si kolo zarezervovat třeba na víkend. Pokud nemáte zkušenosti, je ideální se s elektrokolem předem seznámit,“ dodává Kopek.

A kam tedy v krásném letním dnu? Třeba do míst, kde se točila česká komedie století - S tebou mě baví svět. Motor kola vás začne táhnout vzhůru od dolní stanice vleku Javor až k Lesní boudě. Dále pokračujete kolem Tetřevích bud z kopce a v momentě, kdy přejedete Černý potok, uvidíte vpravo prudký svah s mýtinou (v mapě zanesena jako Zlaté návrší), kde známou filmovou chalupu jistě najdete. Nostalgický zážitek.

Kolem lomu Strážné se šlape dál údolím Klínového potoka do Dolního Dvora. Zde v Restauraci Dolní Dvůr dobijte baterii (mimochodem dobíjecích stanic je v Krkonoších čím dál víc)! Čeká vás totiž ještě dlouhé stoupání na Pražskou boudu a odtud si vyberete variantu sjezdu zpět do Pece pod Sněžkou.

Pokud milujete hory a netroufáte si na velké výzvy, zkuste elektrokolo určitě. „Ohlasy cyklistů různých generací jsou skvělé. Podívají se do míst, kde nikdy nebyli. Kolo nabízí jinou perspektivu, než pěší turistika a zvládne to každý,“ dodává Rudolf Kopek z INTERSPORT Pec.

Více informací na www.sportpec.cz

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: