Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Krásný a náročný Malevil hlásí: Připraveno!

Sport

18.06.2015

Další díl Author Marathon Tour je tady. V sobotu startuje v Jablonném v Podještědí už legendární International MTB marathon Malevil Cup. Pořadatelé závodu z Pakli sport klubu hlásí: PŘIPRAVENO. Startovní listina čítá více než tisíc bikerů a bikerek, ještě se však můžete přidat! Malevil je prostě výzva.

Autor:BikeFoto:Martin Buk

Závodníky prověří náročná trasa vedená po území Čech i Německa v distancích 100, 65 a 40 km. Tradičním místem, kde se rozhoduje o vítězi a hobby jezdci mají pernou práci, je vrchařská prémie na vrcholu Hochwaldu (Hvozd).

„Malevil se zrodil tak jako skoro každá dobrá věc - v hospodě. Před šestnácti roky. Pak rozhodla trochu shoda náhod, kdy jsme se seznámili s majitelem Ranče Malevil. V neposlední řadě jsme chtěli udělat radost jednomu klukovi, který rád jezdil na kole, ale v tu chvíli nemohl, protože byl na invalidním vozíku,“ vzpomíná na samé počátky ředitel závodu Radek Patrák.

Tři, dva, jedna... start! Už v sobotu ráno!

Tři, dva, jedna... start! Už v sobotu ráno!

On i další pořadatelé se drží hesla: Malevil je pro všechny s jakoukoliv výkonností. Proto jsou i letos součástí dětské závody nebo rodinná Čokojízda, což je vyjížďka pro rodiče a děti spojená s fanděním. Prostě zážitek.

Na startu podle všeho bude chybět loňský vítěz a olympijský šampion Jaroslav Kulhavý, ale i tak bude pole nabité. Díky zařazení závodu do UCI MTB marathon série a seriálu MarathonMan Europe jsou na startu závodníci z dvanácti zemí Evropy a Nového Zélandu.

Krásné rozhledy a pořádná dřina. No neberte to...

Krásné rozhledy a pořádná dřina. No neberte to...

O triumf chce zabojovat například vítěz prestižního maratonu ve Willingenu Peter Hermann, z Čechů hledejme favority mezi maratonskými specialisty Janem Jobánkem (4. na ME 2012) nebo Michalem Bubílkem. Vítězka Cape Epic z roku 2013 Catherine Williamsonová z Velké Británie bude favoritkou mezi ženami.

Krásné trasy provedou cyklisty po Lužických a v Německu po Žitavských horách. „Nejhezčí úseky jsou na německé straně, kde se jezdí více přírodou. Tam nás nenutí šlapat po šotolinových a dnes již někde i asfaltových těžebních cestách,“ vysvětluje ředitel Patrák.

Celkem se očekává v hlavním závodu cca 1 200 účastníků, k tomu okolo dvou stovek v Čokojízdě. Nejméně obsazená bude čtyřicetikilometrová trať. Zhruba třicet procent všech účastníků je z ciziny!

Závodníci mají na výběr ze tří tratí.

Závodníci mají na výběr ze tří tratí.

„V čem je závod výjimečný? Svou neopakovatelnou atmosférou a náročnou, technickou trasou,“ má jasno ředitel.

V den závodu bude v terénu okolo 350 lidí, včetně záchranářů, policistů, dobrovolných hasičů, členů zájmových spolků, kamarádů atd. „Všem za podporu a práci moc děkuji,“ dodává Patrák.

Pokud máte rádi výzvy – šup na Malevil. Sobotní nabitý program uzavře tradiční Bikepárty v Malevilské jízdárně. Registrace je možná ještě v pátek od 16 hodin a v sobotu od 6:30.

Také můžete udělat něco pro dobrou věc: na závodě se lze zapsat do registru dárců krvetvorných buněk a boji proti leukémii. Více na www.darujzivot.cz a www.malevilcup.cz

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: