Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Skvělý projekt shání kola pro děti. Přidáte se?

News

11.06.2015

Iniciativa Kola dětem opět rozdávala kola, tentokrát pro pět dětí z okolí Nového Města pod Smrkem. Projekt podpořili lidé z cyklistické branže. Své prostory a dvě kola darem poskytlo Centrum U Kyselky, které je jedním z nástupních míst Singltreku pod Smrkem. 

„Posláním iniciativy Kola dětem je shánět a pak věnovat dětem jejich první kolo v životě,“ vysvětluje organizátorka projektu Andrea Radová.

Konkrétní děti z konkrétních rodin organizátoři hledají přes sociální pracovnice v daných městech nebo přes ředitele škol, kteří mají nejlepší přehled. „Pro nás je velmi důležité, že i když jsou rodiče těchto dětí ve složité situaci, tak se snaží rodinu zajistit, děti plní školní docházku, prostě fungují,“ říká Radová a doplňuje: „Kolo je víc než jen dopravní prostředek. Spojuje lidi, děti mohou díky němu žít aktivněji, sportovat s ostatními, nacházet si nové kamarády.“

Naposledy dostaly děti kola u Singltreku pod Smrkem.

Naposledy dostaly děti kola u Singltreku pod Smrkem.

Autorka projektu se nechala inspirovat podobným příběhem z Ameriky vlastně tak trochu náhodou. „Dívali jsme se na dokumentární pořad o Američanech napadených pumou. Jeden příběh byl o Marku Reynoldsovi, kterého šelma zabila. Když žil, šetřil peníze, aby za ně nakoupil kola chudým dětem z okolí,“ vypráví Radová.

Po Markově úmrtí se jeho rodiče rozhodli v jeho odkazu pokračovat a založili oficiální nadaci Mark Reynolds Bike Fund. „Ta myšlenka se nám velmi líbila, protože jsme s manželem sami vášniví cyklisté,“ říká Radová.

Lidi z Kola Dětem fungují jako zprostředkovatelé pomoci - od vytipování dětí, oslovení dárců, zprostředkování platby dárce přímo prodejci kol dle svého výběru a na závěr uspořádání oficiálního předávání kol dětem, kterého se mohou dárci též zúčastnit. Peníze se nemají kde ztratit.

A rovnou mohly vyrazit na první vyjížďku.

A rovnou mohly vyrazit na první vyjížďku.

„A zatím to vypadá, že přesně to je lidem sympatické, a řady podporovatelů se rozšiřují. Lidem se líbí, že pomoci jde i tak jednoduše, transparentně a není potřeba žádná složitá administrativa okolo.“

Další předávací akce bude už 30. června v Přerově pod taktovkou Pavla Kadlíčka, kterého projekt nadchl natolik, že se svojí skupinou D.U.B music uspořádal několik koncertů a výtěžek věnoval na Kola Dětem.

„Je to neuvěřitelné, protože jsem tohoto úžasného člověka ani neznala a on dokázal získat spoustu lidí kolem sebe, čímž obstaral prostředky na koupi minimálně deseti kol,“ uzavírá Radová.

Chcete také pomoci dětem? Více informací najdete na www.koladetem.cz.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: