Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Růžový Contador a celá stáj: Vyhrál jsem potřetí!

Sport

01.06.2015

Alberto Contador šlapal na speciálním kole v růžových barvách. Vedle něj se z okýnka vyklonil s šampaňským šéf stáje Tinkoff/Saxo Oleg Tiňkov s růžovými vlasy, ostatní jezdci týmu se vyjímali díky růžovým řídítkům, rukavicím a ponožkám. Španěl Contador ukazoval trojku – potřetí jsem vyhrál Giro d´Italia. Růžová patřila jemu.

Autor:BikeFoto:Archiv

Contador si nadále počítá tři triumfy z italské Grand Tour (předchozí tituly 2008 a 2011). Jenže to druhé mu bylo zpětně odebráno kvůli užívání zakázaného clenbuterolu. „Mohlo za to kontaminované maso,“ hájí se dodnes.

„Kdo tehdy Giro sledoval a viděl mé soupeře, ví, proč si počítám tři vítězství,“ říká Contador.

Poslední etapu si už vyloženě užíval. Náskok na dva jezdce Astany měl dostatečný a mohl slavit. Druhý je celkově Ital Fabio Aru (ztráta 1:53), třetí s odstupem přes tři minuty překvapivě Španěl Mikel Landa.

Oleg Tiňkov slavil už v průběhu poslední etapy.

Růžový Oleg Tiňkov slavil už v průběhu poslední etapy.

O den dříve si však Contador prošel očistcem. Horší den na Giru neměl. V etapě přes Finestre s cílem v Sestriere ztratil na Arua skoro dvě a půl minuty! Trápil se.

„Necítil jsem se dobře, zřejmě se nahromadilo úsilí z celého závodu. Najednou jsem nemohl tak, jak bych chtěl. Ale nepanikařil jsem a jel si svým rytmem. Kdybych pochyboval, během kilometru můžete o růžový dres přijít,“ vysvětloval.

Nejlepší z Čechů je Leopold König ze Sky, který v pro něj perné poslední etapě uhájil šesté místo. Postihly ho totiž v posledních kilometrech dva defekty.

„Nejdřív třináct kilometrů do cíle a pak 3 300 metrů. Přijel jsem až minutu deset za vítězem, ale naštěstí se v celkovém pořadí nic nemění. Poprvé jsme to dotáhli zpátky do balíku a podruhé jsem nahlásil defekt až v neutrální zóně - 2 900 metrů před cílem. Takže tentokrát jsme měli i štěstí,“ řekl po dojezdu pro idnes.cz König, pro nějž je šesté místo nejlepším umístěním na Grand Tour.

Roman Kreuziger (Tinkoff/Saxo) obsadil 28. místo, poslední dny se potýkal se střevní chřipkou a vydržel jen proto, že jeho kolega Contador vedl. Petr Vakoč (Etixx/Quick Step) byl při premiéře na Grand Tour 116.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: