Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Contador si vykloubil rameno, ale chce pokračovat

Sport

15.05.2015

Neukázněný fanoušek sehrál zásadní roli v šesté etapě Gira. Spurt vyhrál Němec André Greipel (Lotto/Soudal), klíčové události se ale odehrály za ním. Několik stovek metrů před cílem vytrčil jeden z diváků delší objektiv do silnice a u bariéry jím žďuchl do Daniela Colliho. A přišel obrovský pád.

Ital byl v plném spurtu a po pádu si zlomil loket. „Říkal mi, že vůbec necítí ruku,“ konstatoval Francesco Pelosi, sportovní ředitel týmu Nippo/Vini Fantini.

Konal se dominový efekt a zle se pochroumal i lídr závodu Alberto Contador z Tinkoff/Saxo, do cíle se ovšem dostal. Velká hvězda a adept titulu si vykloubila rameno! Na pódiu po etapě Španěl ani neoblékl růžový dres pro lídra. Tvářil se zničeně, naražené má i koleno.

„Spadl opravdu tvrdě, ale měl by být v pořádku a pokračovat,“ řekl nejprve Contadorův tiskový mluvčí Jacinto Vidarte.

Jezdec odjel do nemocnice a poté vzkázal: „Snad se s bolestí vyrovnám a pojedu dál. Znovu vykloubit si to ale už nesmím. Poprvé jsem si rameno vyhodil, když jsem upadl. Domníval jsem se, že je zlomená klíční kost… Rameno jsem si nahodil, ale při vyhlašování se to stalo znova. Udělám vše pro to, abych zůstal v závodu.“

Celkově vede Contador o dvě vteřiny před Aruem, třetí je Porte, Kreuziger je čtvrtý a König zatím čtrnáctý.

Podívejte se na závěrečný spurt:

2Ab7DxZJjrM

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: