Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kulhavý přidal chybějící titul. Je mistrem Evropy!

Sport

11.05.2015

Olympijský šampion na horském kole Jaroslav Kulhavý přidal do sbírky poslední chybějící titul. Poprvé je mistrem Evropy v maratonu, když vcelku s přehledem ovládl závod na 98 kilometrů v německém Singenu. Po loňském stříbru bral zlato.

Třicetiletý cyklista zvítězil v čase 3:22:02 s náskokem šesti sekund před Němcem Saschou Weberem, s nímž jel velkou část závodu ve dvojici. Třetí skončil s více než dvouminutovým odstupem Rakušan Alban Lakata, šampion z roku 2013.

„Žádný jiný závod tento víkend nebyl a poměrně dobře mi zapadl do tréninku před Světovými poháry v cross country. Byla tu dobrá konkurence, prakticky všichni dobří maratonci z Evropy, takže je to pro mně dobrý výsledek a vážím si ho,“ napsal na svém webu Kulhavý.

Druhým nejlepším Čechem byl pátý Jiří Novák, do elitní desítky se vešli ještě na osmé příčce Pavel Boudný a hned za ním Kristián Hynek, kterému šanci na lepší umístění sebraly potíže s pedálem.

„Bylo to relativně v klidu. Po startu jsem čekal, co se bude dít. Asi na patnáctém kilometru bylo sto metrů singltreku s kořenama a blátem, kam jsem najel první, a když jsem vyjel, už jsme byli jen tři s Kristiánem Hynkem a Sashou Weberem,“ popsal průběh závodu Kulhavý.

„Kristián měl potom na konci prvního okruhu technické problémy a ztratili jsme ho, což byla na druhou stranu i trochu komplikace, protože jsem pak většinou musel táhnout já a za námi jela asi osmičlenná skupina, kde se střídali,“ dodal český favorit.

Kulhavý vítězstvím navázal na loňský světový triumf v maratonu z JAR. Rodák z Ústí nad Orlicí tak má ve sbírce všechny významné tituly - během kariéry se stal olympijským šampionem, mistrem světa a mistrem Evropy v cross country a také celkovým vítězem Světového poháru.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: