Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Porte? Contador? Rozjíždí se 3 486 km dlouhá pouť

Sport

09.05.2015

Nejdelší letošní Grand Tour začíná! 3 486 kilometrů dlouhá dřina s názvem Giro d’Italia se rozjíždí v San Remu. Silný náboj bude mít závod i pro české fanoušky. Albertu Contadorovi bude pomáhat jeho parťák z Tinkoff/Saxo Roman Kreuziger. Richie Porte ze Sky bude mít jako superdomestika Lopolda Königa. Petr Vakoč (Etixx/Quick Step) je ve službách Rigoberta Urana. Vše můžete sledovat na Eurosportu.

Autor:BikeFoto:Archiv

Sedmnáct let nikdo nevyhrál Giro i Tour. Nyní je to snem Contadora, který ovšem na jaře neměl oslnivou fazonu. Nevyhrál ani etapu, měl trhlinu v křížové kosti, ale už má tituly z šesti Grand Tour. Zkušenosti na rozdávání.

„Když na double dosáhnu, bude v mé kariéře vysoko nad ostatními úspěchy,“ říká Contador.

Porte je naopak ve skvělé formě. Ovládl Paříž–Nice, vyhrál v Katalánsku i v Trentinu. „Psychicky jsem připravený a fyzicky jsem na tom lépe než kdy předtím,“ tvrdí. Je tak považován za největšího favorita.

„Všechno se dělá pro Richieho a byla by chyba, kdyby to tak nebylo, protože on je momentálně jedním z nejlepších cyklistů světa. Tým teď řeší Richieho vítězství. Jsem připravený na všechno,“ uvedl před startem König. „Já budu Albertovi po boku, hlavně v kopcích,“ nastínil svou práci Kreuziger.

Jsou zde ale i další, Uran byl za poslední dva roky na Giru dvakrát druhý. Na startu jsou i Basso, Aru, Pozzovivo atd. „Giro bývá nejvyrovnanější Tour,“ připomíná Contador. Nairo Quintana loňské prvenství ale neobhajuje.

Kdo se bude 31. května radovat z velkého triumfu?

Sledujte veškeré dění na Eurosportu, který nabídne z každé etapy přibližně tříhodinový přenos. Celkem se mohou diváci těšit na více než 65 hodin živého vysílání i na řadu zajímavých hostů. Komentátor Štěpán Straka pozve do studia úspěšné cyklisty Františka Raboně či Petra Benčíka.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: