Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Porte? Contador? Rozjíždí se 3 486 km dlouhá pouť

Sport

09.05.2015

Nejdelší letošní Grand Tour začíná! 3 486 kilometrů dlouhá dřina s názvem Giro d’Italia se rozjíždí v San Remu. Silný náboj bude mít závod i pro české fanoušky. Albertu Contadorovi bude pomáhat jeho parťák z Tinkoff/Saxo Roman Kreuziger. Richie Porte ze Sky bude mít jako superdomestika Lopolda Königa. Petr Vakoč (Etixx/Quick Step) je ve službách Rigoberta Urana. Vše můžete sledovat na Eurosportu.

Autor:BikeFoto:Archiv

Sedmnáct let nikdo nevyhrál Giro i Tour. Nyní je to snem Contadora, který ovšem na jaře neměl oslnivou fazonu. Nevyhrál ani etapu, měl trhlinu v křížové kosti, ale už má tituly z šesti Grand Tour. Zkušenosti na rozdávání.

„Když na double dosáhnu, bude v mé kariéře vysoko nad ostatními úspěchy,“ říká Contador.

Porte je naopak ve skvělé formě. Ovládl Paříž–Nice, vyhrál v Katalánsku i v Trentinu. „Psychicky jsem připravený a fyzicky jsem na tom lépe než kdy předtím,“ tvrdí. Je tak považován za největšího favorita.

„Všechno se dělá pro Richieho a byla by chyba, kdyby to tak nebylo, protože on je momentálně jedním z nejlepších cyklistů světa. Tým teď řeší Richieho vítězství. Jsem připravený na všechno,“ uvedl před startem König. „Já budu Albertovi po boku, hlavně v kopcích,“ nastínil svou práci Kreuziger.

Jsou zde ale i další, Uran byl za poslední dva roky na Giru dvakrát druhý. Na startu jsou i Basso, Aru, Pozzovivo atd. „Giro bývá nejvyrovnanější Tour,“ připomíná Contador. Nairo Quintana loňské prvenství ale neobhajuje.

Kdo se bude 31. května radovat z velkého triumfu?

Sledujte veškeré dění na Eurosportu, který nabídne z každé etapy přibližně tříhodinový přenos. Celkem se mohou diváci těšit na více než 65 hodin živého vysílání i na řadu zajímavých hostů. Komentátor Štěpán Straka pozve do studia úspěšné cyklisty Františka Raboně či Petra Benčíka.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Častá trasa českých dovolenkářů nás nechala ověřit kvality dvou cestovních etalonů. Pod koly Japonce…

Český snowboard světu vládne! Ta nejlepší párty na závěr sezony světových pohárů se rozjela jistě ve…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: