Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Rajchart posílil tým České spořitelny

Sport

23.04.2015

Nejstarší bikový tým v zemi vstupuje do 22. sezony s novou polovinou názvu Česká spořitelna/Accolade. Ale stejnými cíli – uspět v „domácím“ Kole pro život, které startuje o víkendu v Brdech, ale i na mezinárodní scéně.

Formace má osm členů základní sestavy a další hobby jezdce, loni se šilo 450 sad dresů. „Čtyři jezdci jsou v pozici profesionálů, věnují se kolu na plný plyn,“ říká šéf týmu a bývalý olympionik Radim Kořínek. Zůstává kompletní materiál od Specialized a mechanik Pavel Čábelický.

Jaké mají cíle? „Zajeli jsme toho už tolik, co ještě zlepšovat? Není to jednoduché. Chceme obhájit pozice v Kolu pro život (loni první a druhý celkově, pozn. red.) a ukázat se i na mezinárodní scéně, kde byl loni Matouš Ulman čtvrtý na mistrovství Evropy v maratonu,“ prohlašuje Kořínek.

Pro Ulmana zůstane pořád prioritou cross-country, ale vzhledem k „vlastním limitům“, jak říká, omezí starty ve světovém poháru a bude se ještě víc věnovat maratonům. „Jsem spokojený, protože jsme nejlepší tým s nejlepším zázemím,“ pochvaluje si.

Cílem týmu je navázat na loňské úspěchy.

Cílem týmu je navázat na loňské úspěchy.

„Loni šlo všechno podle představ,“ potvrzuje Pavel Boudný, úřadující mistr republiky v maratonu. „Kdyby se to zopakovalo, ani bych se nezlobil. Vyhnuly se mi nemoci a rozjeli jsme se na Mallorce. V přípravě už mám od listopadu třináct tisíc kilometrů. Tělo si už zvyká na bolest, forma jde nahoru. Více pravděpodobné budou úspěchy v maratonu.“

V kategorii do 23 let by měl zářit Jan Rajchart, člen bronzové štafety z mistrovství světa, který přišel z Nutrend/Specialized teamu od Viktora Zapletala. Pochází ze Stupna, kde začínal i Ondřej Cink, nyní člen elitní světové formace Merida. Rajchart nově přesedlává na fulla.

Čtvrtým členem je Jan Kulhavý, mladší bratr olympijského vítěze, který se kolu vážně věnuje teprve třetí rok. „Loni bylo hodně zranění, do kupy jsem se dal až později. Vyhrál jsem krátké Sudety, tam se mi to povedlo. Pokud vybojuju body UCI, rád bych se podíval i na světový pohár. A chci dosáhnout minimálně stejných cílů jako brácha,“ usmál se.

Ve 22. roce existence je Česká spořitelna/Accolade nejstarším bikovým týmem v zemi. „Horská cyklistika nás baví. Tým je spojený se seriálem Kolo pro život a je vzorem pro další cyklisty. V jeho dresech jezdí i naši zaměstnanci a jejich děti,“ řekl Tomáš Kolář, ředitel marketinku České spořitelny.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: