Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Vyhrál jen jednou. Velkým cílem je Tour, říká Sagan

Sport

21.04.2015

Po přestupu do stáje Tinkoff/Saxo mu chybí vítězství. V sezoně zatím ovládl jen jedinou etapu v Tirreno-Adriatico – a to je pro Petera Sagana pořádně málo. Však už měl také sezení s náročným šéfem Olegem Tiňkovem. „Očekává ode mě víc, já od sebe taky. Není mi vše jedno, jak si někdo myslí. Ale tahle sezona není fiasko,“ říká.

Autor:BikeFoto:Archiv

Všichni od něho čekají výhry, je přece jedním z nejlepších spurterů planety. „Má schůzka s Olegem nebyla přímo negativní. Chápe mě, na startu je nás vždy dvě stě,“ tvrdí Slovák, který v minulých letech zářil v zeleném dresu stáje Cannondale.

„Proč ti to nejde tak jako dřív?“ ptal se ruský miliardář, známý tvrdou rukou, jenž nedávno vyhodil ze stáje slavného manažera Riiseho. Ten odskákal nevalné výkony celého týmu. I ty Saganovy.

„Oleg mi říkal, s čím je a není spokojený. Nevím, jak vy ho vidíte, jestli jako někoho se samopalem, kdo střílí lidi. Takový ale on rozhodně není,“ dodal trojnásobný držitel zeleného trikotu z Tour.

Každopádně legrácky teď Sagan kolem sebe zrovna nerozdává (co vše na kole dokáže, se podívejte ZDE). Spíš hledá pohodu a formu. Dívá se dopředu na další výzvy. „Nejsem ze sezony zklamaný, ale chtěl bych dosáhnout víc. Byl jsem na důležitých závodech v první pětce, ale něco málo chybělo, abych byl na bedně.“

Tour de France miluje a už se nemůže dočkat, byť ho čeká jiná role, než v předchozích letech, kdy byl nejlepším spurterem. Bude muset více pracovat pro tým, především pro Španěla Alberta Contadora. „Díky němu máme reálnou šanci získat žlutý dres a i já se budu muset pro tenhle úkol obětovat. Uvidíme, jestli bude zelený dres opět reálný,“ přemítá.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: