Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

V Českém ráji startuje Author maraton tour

Sport

16.04.2015

Projedete kolem zámku Hrubá Skála, hradu Kost, skalního masivu Drábské Světničky, pod Troskami, ale sami se nijak zničeně jistě cítit nebudete. Author 50 Český ráj je ideálním závodem na rozjezd sezony. Padesát kilometrů, převýšení 655 metrů, to vše po asfaltu a nenáročných zpevněných cestách zvládne i zdatné dítě. Start je v sobotu v 11:00 h, ještě máte šanci se postavit na start. Kulisy srdce Českého ráje za to určitě stojí.

Organizátoři registrují přes 1 300 přihlášených do hlavního závodu, který je první akcí třináctého ročníku Author maraton tour. Ta končí až v říjnu v Josefově Dole.

„Závodníci u nás oceňují, že držíme tradici. Trať nedoznává takřka změn. Vědí, co je čeká. Startujeme na cestě, kde se vedle sebe vejde osm jezdců, v úvodních kilometrech jsou dva kopce, kde se již pole rozdělí do skupinek a jede se příjemně. Zvládne to každý,“ popisuje ředitel Petr Klouček.

Organizátoři doporučují dorazit včas. Přímo u startu (start i cíl jsou u obce Branžež) je parkování omezené, auto lze nechat nedaleko na loukách. Ke startu to pak je dvě minuty jízdy na kole.

Trasa závodu napříč Českým rájem.

Trasa závodu napříč Českým rájem.

Po dojezdu do cíle se závodníci mohou těšit na domácí sekanou, těstovinový salát, místní koláčky, tombolu a mnoho dalšího. „Jednou jsme sekanou nahradili gulášem a někteří závodníci nám psali vzkazy, že kvůli tomu už příště nepřijedou. Sekaná v oblíbenosti asi vede,“ říká s úsměvem Fišer.

Připravena je samozřejmě také trasa pro dětské a mládežnické kategorie (byť cca od 13 let by děti měly zvládnout i hlavní závod), uskuteční se na vyznačeném okruhu v prostoru cíle.

Délka tratí pro jednotlivé kategorie: O5 (0,1 km), závodníci kategorií Z6, M6 absolvují 1 okruh (0,8 km), závodníci kategorií Z7-9, M7-9 absolvují 2 okruhy (1,6 km), závodníci kategorií Z10-12, M10-12 absolvují 3 okruhy (2,4 km).

Pokud nejste přihlášeni, je ideální tak učinit nyní na internetu a platbu za startovné (600 Kč) uhradit při prezentaci. Přihlásit se je možné i na místě, ale prezentace pak zabere o trochu více času.

„Za dvanáct let nám při závodě ještě nikdy nepršelo, tak se to letos pokusíme objednat také tak,“ přeje si Fišer.

Více informací na www.50ceskyraj.cz

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: