Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Jarní klasika se letos jede naruby. I s Kulhavým

Sport

03.04.2015

Jedné podstatné změny dostála jarní klasika závod Brno – Velká Bíteš – Brno. Letos se pojede obrácená varianta. Start a cíl je na náměstí ve Velké Bíteši a Brna se peloton jen dotkne v začátku závodu a to v Kohoutovicích, kde byl v posledních letech cíl.

I když je změna tak trochu proti srsti tradici, scénář závodu může mít dobré a zajímavé vyvrcholení. Také menší město, jako je Velká Bíteš, si může závod víc užít.

Jarní klasika, která je i letos součástí českého poháru, tentokrát pod názvem Force Cup, pochopitelně láká celý český peloton, i několik týmů z okolních zemí.

V týdnu před závodem registroval svaz více než dvě stě přihlášek cyklistů ze šesti zemí. Na startu uvidíme všechny české silniční týmy UCI a další, které jsou součástí českého pelotonu. Ke startu se chystá opět i mnoho bikerů včetně Jaroslava Kulhavého, Pavla Boudného, který zde byl předloni druhý a mnoho dalších. Startovní pole je opravdu bohaté.

Startovní pole bude podle organizátorů velmi bohaté.

Startovní pole bude podle organizátorů velmi bohaté.

Bíteš se vrací do formátu, který víc vyhovuje sprinterům. V posledních letech měli cílovým stoupáním v Kohoutovicích navrch spíš klasikáři, vloni slovinský cyklista Jan Tratnik v barvách rakouského týmu Amplatz/BMC a předloni Milan Kadlec. V roce 2012 slavil z dlouhého úniku Ricardo Zoidl (v současnosti profesionál týmu Trek), ale za ním se před Voroněží spurtovalo. Druhé místo vybojoval Zdeněk Mlynář, třetí byl Alois Kaňkovský.

Letos se bude v sobotu rozhodovat na náměstí ve Velké Bíteši. Nebo už na trati mezi Velkou Bíteší a Brnem? Uvidíme v sobotu odpoledne!

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: