Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

For Bikes začal. Nejlepším kolem je Canyon

News

27.03.2015

V pražských Letňanech se v 10 hodin otevřely brány For Bikes, největší výstavy kol v České republice! A hned byly vyhlášeny výsledky soutěží. V kategorii „Nejlepší kolo veletrhu 2015“ zvítězil Canyon Strive CF. Pojďme si oceněné kousky prohlédnout zblízka.

Autor:BikeFoto:Bike

1. místo, Canyon Strive CF

Nový Strive CF s technologií Shapeshifter umožňuje nastavit geometrii, zdvih a celkovou dynamiku odpružení za jízdy přímo v terénu. Systém tvoří plynový píst umístěný v patentovaném přepákování tlumiče a je ovládán páčkou z řídítek. Jednoduchým přepnutím tak přenastaví charakteristiky mezi DH módem, s ploššími úhly a 160 mm luxusního zdvihu a XC módem s příkřejšími úhly a 130 mm pevného zdvihu pro extra efektivitu. „Shapeshifter získá rozhodující vteřiny při závodu a dává extra výhodu na nejtěžších trailech. Naše vize od začátku byl ultimátní enduro stroj; kolo, které stoupá jako XC bike a žehlí sjezdy jako DH speciál,“ uvádí šéfové Canyonu.

Cena: 134 889 Kč

2. místo, Trek Emonda SLR 10

Nejlehčí sériově vyráběné silniční kolo na světě s hmotností 4,6 kg (samostatný rám 690 g) a zároveň kolo profesionálního týmu Trek factory racing. Každé kolo je vyrobeno ručně v továrně v USA. Na rám je použit nejmodernější typ karbonu z označením OCLV 700. Trek Emonda SLR využívá integrovanou sedlovku a nově také elektronické čidlo DuoTrap S. To je nyní vybaveno Bluetooth technologií, takže informace o jízdě může jezdec online přenášet do chytrého mobilního telefonu.

Cena: 399 990 Kč (případně výrazně nižší specifikace)

3. místo: Moustache Samedi 27/9 FS Titanium

Celý koncept je postaven na rozdílné velikosti kol. Přední 29“ vylepšuje průjezdnost, přičemž menší 27.5“ zadní kolo poskytuje obratnost a zvyšuje kroutivý moment od motoru. Tomu přispívá i speciální 14 zubový Moustache motorový pastorek, který výrazně vylepšuje stoupavost a záběr v náročných podmínkách.

Tím, že je zadní odpružení velmi nízko a částečně ukryto v rámu, je dobře chráněno před kameny a zároveň se tím snižuje těžiště, což vylepšuje stabilitu kola. K té přispívá i zalomená spodní rámová trubka, která posunuje hmotnost baterie blíže středu kola, čímž vylepšuje pozici těžiště. Kolo je vybaveno motorem Bosch Performance Line s 400Wh baterií.

Cena: 119 990 Kč.

Veletrh je otevřený do neděle, představuje se sedmdesát značek kol a rozhodně stojí za návštěvu. Více informací najdete ZDE.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: